Płock: Autobus, winda… Nowości w SOSW nr 1

Płock: Autobus, winda… Nowości w SOSW nr 1
Fot. plock.eu

Nowy, komfortowy i doskonale wyposażony autobus od poniedziałku wozi uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja w placówkę przy ul. Gradowskiego.

W piątek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przekazał dyrektor SOSW nr 1 Izabeli Cierpikowskiej klucze do autobusu. 21-miejscowy pojazd wyposażony jest m.in. w wysuwany elektrycznie stopień ułatwiający wejście do przedziału pasażerskiego, rampę najazdową i atestowane mocowanie wózka inwalidzkiego. Będzie służył nie tylko do wyjazdów na wycieczki, ale także do codziennego dowożenia uczniów do szkoły. Kosztował ponad 300 tys. zł. 210 tysięcy pochodziło z dofinansowania z PFRON.

W czasie piątkowego spotkania prezydent wspólnie z dyrektor szkoły zaprezentowali dziennikarzom także pozostałe inwestycje zrealizowane w ostatnim czasie w placówce przy Gradowskiego.

Dużym ułatwieniem dla niepełnosprawnych uczniów i ich opiekunów jest wybudowana niedawno winda. Realizacja kosztowała prawie 600 tys. zł, a dofinansowanie z PFRON w tym przypadku wyniosło ponad 220 tysięcy.

Kilka miesięcy temu w całym budynku ośrodka wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania. Gruntowny remont przeszedł internat zlokalizowany na drugim piętrze. Położono gładzie, pomalowano ściany i sufity, wykonano remont kapitalny łazienek, zamontowano panele podłogowe i rolety okienne. Internat został wyposażony w nowe meble. Nowy wygląd dzięki wymianie mebli zyskała także świetlica w internacie. Wyremontowane i wyposażone w nowe meble zostały też świetlica rewalidacyjna i gabinet logopedy. W ośmiu pomieszczeniach zamontowana została klimatyzacja. Dzięki środkom pozyskanym w ramach akcji „Reklama Dzieciom” w ośrodku urządzona została pracownia kuchenna, która posłuży do realizacji programu zajęć kulinarnych.

Koszt wszystkich powyższych inwestycji to w sumie blisko 1,5 mln zł. W planach na 2020 rok jest m.in. budowa drogi dojazdowej od wjazdu na teren szkoły do budynku ośrodka oraz stworzenie sensorycznego placu zabaw.

– Wszystkie inwestycje cieszą, ale te w oświatę i przyszłość naszych dzieci szczególnie – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Mam nadzieję, że oddany dziś do dyspozycji społeczności szkolnej autobus, podobnie jak wybudowana niedawno winda, czy wyremontowany internat ułatwią uczniom codzienne funkcjonowanie.

Źródło: UM Płock
Fot. plock.eu
Print Friendly, PDF & Email