Dla kogo św. Jakub?

Dla kogo św. Jakub?

Do końca listopada można zgłaszać kandydatury do corocznej nagrody prezydenta Olsztyna. Laureatów poznamy w styczniu 2019 r.

Statuetka św. Jakuba to najbardziej prestiżowa nagroda prezydenta Olsztyna, przyznawana za wybitne zasługi dla stolicy regionu w danym roku. Jest to sposób docenienia efektów wieloletniej pracy osób, które w sposób szczególny angażują się w życie miasta, tworzą jego dorobek naukowy, kulturalny, gospodarczy, sportowy, historię miasta.

– Każdego roku prezydent Olsztyna wyróżnia szczególnie zasłużone osoby – przypomina dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, sport, działalność pozarządowa oraz za specjalne zasługi dla miasta.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać środowiska, organizacje i instytucje. Specjalne wnioski można uzyskać w Biurze Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna lub w Biuletynie Informacji Publicznej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada.

Nagroda przyznawana jest od 2004 roku. Dotychczas wręczono 83 statuetki.

[Wniosek oraz regulamin Nagrody Prezydenta Olsztyna]

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.