Maląg: Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej są na pierwszej linii frontu. Chylę czoła i dziękuję

Maląg: Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej są na pierwszej linii frontu. Chylę czoła i dziękuję
Fot. MRiPS

Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy są najsłabsi. Chylę czoła i dziękuję – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyła się w czwartek uroczystość z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, podczas której wręczono nagrody za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Poprzez łączenie online w wydarzeniu wzięli udział pracownicy socjalni i przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Szefowa MRiPS powiedziała, że w Dzień Pracownika Socjalnego przypominamy, że „każdego dnia powinniśmy być życzliwi dla drugiego człowieka”.

– Kiedy od marca zmagamy się z pandemią koronawirusa, to państwo – pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Chylę czoła i dziękuję za to, że dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – najsłabszym – powiedziała minister Maląg.

Zwróciła uwagę, że wielu pracowników specjalnych swoje zadania wykonuje „z wielkim zaangażowaniem i z sercem”. Dzięki temu, dane mówiące o wsparciu seniorów są w Polsce znacznie korzystniejsze, niż na terenie całej Europy – powiedziała.

– Tymi symbolicznymi nagrodami chcemy państwu podziękować za ciężką, odpowiedzialną pracę, za to, że tak świetnie realizujecie ostatnie przedsięwzięcie, jakim jest Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – powiedziała szefowa MRiPS.

Wspomniała, że na dzień 18 listopada 12 tys. seniorów poprosiło o pomoc, a po drugiej stronie udzieliło jej 10 tys. wolontariuszy oraz 140 organizacji młodzieżowych.

Minister Maląg wraziła jednocześnie nadzieję, że po pokonaniu epidemii, uda się jej spotkać z nimi osobiście w normalnych okolicznościach.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed poinformował, że wpłynęło 200 wniosków do nagród indywidualnych, jak i zespołowych. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email