Łódź: Bez kolejek do lekarzy specjalistów

Łódź: Bez kolejek do lekarzy specjalistów
Fot. Radosław Żydowicz

Dziś telefon – dziś wizyta u lekarza. Miejska przychodnia bez kolejek do lekarzy specjalistów i z codziennie wykonywanymi badaniami krwi. Tak wygląda to od niedawna w Łodzi. To standard, którym nie mogą pochwalić się nawet niektóre prywatne poradnie.

– Miejskie Centrum Medyczne Polesie zmienia się dla łodzian. Jaki jest tego efekt? Jeśli pacjent zgłosi się do rejestracji w poradni należącej do tego centrum do godziny 10:00 rano możemy dać mu gwarancję, że tego dnia dostanie się do lekarza internisty, a dziecko do lekarza pediatry. MCM dysponuje solidną bazą 8 poradni rozsianych po całym Polesiu, gdzie od godz. 8:00 do 18:00 przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu oraz trzema centrami pediatrycznymi, w których na najmłodszych czeka lekarz pediatra – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Jak udało się osiągnąć taki standard?

– W ostatnim roku zatrudniliśmy ponad 20 nowych lekarzy. Mamy w sumie aż 80 lekarzy różnych specjalności – z czego ponad 50 internistów oraz 12 pediatrów. Wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom pracujących łodzian – rejestracja czeka od godziny 7:00 rano, by przed pracą móc zapisać się do lekarza. W każdej z 8 naszych poradni, codziennie, wykonamy też badania laboratoryjne, a wyniki są udostępniane przez internet. Każdy pacjent, który zapisze się do naszego lekarza pierwszego kontaktu, a potrzebuje pogłębionej diagnozy – może też bezpłatnie skorzystać z szeregu naszych specjalistów. Zapraszamy do zapisywania się do naszego centrum medycznego – zachęca Monika Nogala, dyrektor MCM Polesie.

MCM Polesie ma dziś 40 tysięcy deklaracji do lekarzy POZ (w tym do pediatry). Na MCM Polesie składa się 8 poradni podstawowej opieki zdrowotnej, przy ul.: Srebrzyńskiej, Garnizonowej, Kasprzaka, Wileńskiej, Olimpijskiej, Kusocińskiego oraz Maratońskiej; a także 3 Centra Pediatryczne: Kasprzaka, Olimpijska, Maratońska.

Źródło: UM Łódź
Fot. Radosław Żydowicz
Print Friendly, PDF & Email