Konin: Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

Konin: Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

130 tysięcy złotych prezydent Konina chce dołożyć do budowy placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ma on powstać przy przedszkolu nr 32 w Koninie. Jest jednym z wniosków przyjętych do realizacji w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do konińskich radnych.

Prace nad tą inwestycją trwają od stycznia ubiegłego roku. We wrześniu ukończona została dokumentacja projektowo-kosztorysowa z uwzględnieniem Standardów Dostępności i Projektowania bez Barier. Zadanie podzielono na dwa etapy – w pierwszym ma powstać część zabawowa: huśtawka dla osób poruszających się na wózku, panele zabawowe, piaskownica z podjazdem, fontanna posadzkowa, ścieżka sensoryczna z różną nawierzchnią. W drugim natomiast realizacja obejmuje: ławki, stoliki, tereny zielone, oświetlenie oraz przebudowę ogrodzenia. Powierzchnia działki przeznaczonej pod plac to około 30 arów.

W grudniu ubiegłego roku, w pierwszym przetargu, nie udało się wyłonić wykonawcy. Powodem były zbyt wysokie koszty. W lutym tego roku odbył się drugi przetarg. Tu najkorzystniejsza oferta wynosi 589 486 zł i przewyższa o 130 000 zł kwotę zabezpieczoną w budżecie miasta. Na wniosek Wydziału Rozwoju Gospodarczego prezydent Konina Piotr Korytkowski podjął decyzję, że miasto dołoży brakującą kwotę. Teraz sprawa trafi na sesję. Dopiero po akceptacji radnych można będzie ruszyć z budową placu.

W Koninie byłby to pierwszy plac w pełni przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.