Gdańsk: Zaczytane maluchy

Gdańsk: Zaczytane maluchy

"Zaczytane maluchy" to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Na pakiet składa się:

– pierwsza dedykowana karta do kultury,

– paszport biblioteczny,

– siateczka na książki wypożyczane z biblioteki. 

W paszporcie czeka również na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach, nasi najmłodsi czytelnicy, będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę – książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy! Książka ta będzie prezentem od bibliotekarzy, a jednocześnie zaproszeniem do magicznego i niezwykłego świata literatury dziecięcej. Przy dziesiątej wizycie w bibliotece nasz „zaczytany maluch” otrzyma order czytelnika. Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery przygotujemy galę zaczytanych maluchów. Zorganizujemy ją w styczniu 2019 r. i będzie ona corocznym świętem dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest bezpłatny. Aby założyć kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Od 9 kwietnia (poniedziałek) pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, będzie można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). 

  Przemysław Czaja Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17924