Gdańsk: Posłuchaj książki. Na początek "Pazurzak"

Gdańsk: Posłuchaj książki. Na początek "Pazurzak"
Fot. gdansk.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach programu #gdanskczyta zaprasza do czytelni on-line, w której autorzy oraz aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Pomorzem wydanych w 2019 roku.

Do współpracy przy projekcie zaproszono aktorów i aktorki z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

– Nie możemy się teraz spotykać, ale możemy czytać. A książka jest zawsze spotkaniem: autora z czytelnikiem albo komentatora i z autorem, i z czytelnikami. Pomyśleliśmy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece, by właśnie na złość kwarantannie spotykać się on-line i czytać książki. Te dla dzieci, nudzących się w domach, oraz te, które ukazały się na Pomorzu w minionym roku. A wydano ich ponad 500. Jest w czym wybierać – zachęca Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Nagrania w ramach wideo czytelni publikować będziemy o godz.15.00 w najbliższe wtorki – fragmenty literatury dziecięcej oraz w piątki – fragmenty książek napisanych przez lokalnych autorów lub dotyczących Gdańska i Pomorza.

Aktorzy przeczytają w całości lub we fragmentach tytuły: „Pazurzak” Margarita del Mazo, „Czerwony kapturek” – Wilhelm i Jakub Grimm, „Historyjki na raz”- Bernard Friot, „Mama bohatera” – Robert Malo i Francisco Javier Mateos, „Podróż Podwójnego-P” Fernando Lalana.

Pierwszy materiał wideo w ramach czytelni #gdanskczyta, w którym Wioleta Karpowicz, aktorka Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, czyta książkę pt. „Pazurzak” autorstwa Mazo Margarity i Pardi Charlotte

Materiały wideo publikowane będą na profilu biblioteki na Facebooku @BibliotekaPublicznaGdansk https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk/oraz w aktualnościachna stronie www.wbpg.org.pl\

Źródło: gdansk.pl
Print Friendly, PDF & Email