Centrum Zdrowia Dziecka: Zbadani wszyscy pacjenci, nie wykryto koronawirusa

Centrum Zdrowia Dziecka: Zbadani wszyscy pacjenci, nie wykryto koronawirusa
Fot. Pixabay

W Centrum Zdrowia Dziecka zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników, u przebadanych osób nie stwierdzono koronawirusa – poinformował dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” dr Marek Migdał.

W ubiegłym tygodniu u lekarza-naukowca z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie został rozpoznany COVID-19. Lekarz miał kontakt z 6 pacjentami.

– Zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników z kontaktu bezpośredniego. U żadnej z przebadanych osób nie stwierdzono wirusa – napisał dyrektor Instytutu dr Marek Migdał.

Przypomniał, że „za kontakt bezpośredni uznajemy – osobę, która miała fizyczny kontakt lub przebywała z osobą zarażoną w pomieszczeniu zamkniętym w odległości mniejszej niż 2 metry, w czasie dłuższym niż 15 min”.

Badania laboratoryjne potwierdziły we wtorek koronawirusa u kolejnych 152 osób – to najwyższy bilans dzienny od wybuchu epidemii. Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 901 przypadków, spośród nich 10 osób zmarło.

Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email