Bank Pekao S.A. uczy seniorów surfowania w sieci

Bank Pekao S.A. uczy seniorów surfowania w sieci
Photo by John Schnobrich on Unsplash

Pekao chce zachęcić seniorów do aktywnego korzystania z internetu oraz do korzystania z usług bankowych online. W tym celu stworzył wirtualną społeczność łączącą starsze i młodsze pokolenia. W przedsięwzięciu biorą udział m.in. Krystyna Czubówna, Jacek Kawalec, Marta Manowska, a także influencerzy – Eliza_betka czy popularny w sieci Reżyser Życia.

Celem banku jest zbudowanie bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni dla seniorów, którzy potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach, rozrywki czy kontaktów międzyludzkich, choćby w wirtualnej wspólnocie.

W tym celu Pekao stworzyło platformę „Strefa Seniora” i grupę dyskusyjną na Facebooku „Bierzemy Internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym. W „Strefie Seniora”, zlokalizowanej na stronie pekao.com.pl/StrefaSeniora, zamieszczane są materiały, z których jej użytkownicy dowiedzą się, jak bezpiecznie załatwić codzienne sprawy bez wychodzenia z domu. Zapoznają się także z artykułami poradnikowymi, m.in. na temat bezpiecznego funkcjonowania w sieci, a także z ciekawostkami dotyczącymi nowych technologii.

Grupa na Facebooku została z kolei wykreowana, jako przestrzeń przeznaczona na wymianę doświadczeń między pokoleniami, wzajemną pomoc i nawiązywanie relacji.

Pekao kieruje akcję „Bierz Internet za rogi” zarówno do seniorów już aktywnych w internecie, jak i do tych, którzy dopiero stawiają w sieci swoje pierwsze kroki.

W opinii banku, uczestnictwo osób starszych w internetowej społeczności ma szczególne znacznie w sytuacji, gdy akcja #zostanwdomu, oznacza konieczność większej izolacji. Pekao chce pokazać, że bycie samemu w domu nie musi oznaczać samotności. Hasła akcji – „Zostań w domu. Bierz Internet za rogi. Bądźmy razem w sieci” – mają zachęcić starsze osoby do poznawania wirtualnej rzeczywistości.

Kampania jest wynikiem społecznego zaangażowania banku. Pekao tworzy osobom starszym nowe, dodatkowe środowisko do budowania relacji społecznych. Równocześnie, jako instytucja aktywnie realizująca strategię transformacji cyfrowej, edukuje i dostarcza rozwiązania, dzięki którym każdy może załatwić wiele spraw online, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.

Print Friendly, PDF & Email