Aktywne Ferie z MOSiR-em

Aktywne Ferie z MOSiR-em

Ferie zimowe w naszym mieście trwają do 3 lutego. I właśnie na dni wolne Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży szereg bezpłatnych zajęć oraz atrakcji sportowych.

W przygotowanym na tegoroczne ferie programie, MOSiR oferuje dzieciom udział w szeregu zajęć sportowo-rekreacyjnych, które będą się odbywały na hali sportowej, lodowisku, torze łyżwiarskim i na basenie. Każdy, kto czas wolny od zajęć szkolnych spędzi w mieście, zapewne znajdzie dla siebie coś ciekawego.

– Zależy nam na zachęceniu dzieci do aktywnego spędzania czasu podczas ferii, a po raz kolejny naszym hasłem przewodnim jest: „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo” – informuje Marek Kucharczyk, z-ca dyrektora MOSiR. – Stworzyliśmy program zajęć z wykorzystaniem możliwości jakie oferują nasze obiekty sportowe.

Jak co roku swoje drzwi dla dzieci i młodzieży otwiera Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej. Tu zajęcia odbywać się będą w dni powszednie od godz. 8:30 do 16:00. W czasie zajęć spróbować będzie można swoich sił w piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, a także karate i judo. Natomiast w drugim tygodniu ferii rozgrywane będą turnieje we wspomnianych wyżej dyscyplinach. Nowością są warsztaty freestyle podczas których uczestnicy będą mieli możliwość nauki żonglerki piłką.

Kolejnym punktem programu ferii z MOSiR-em będą zajęcia na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Tu w godz. 10:00-12:15 na najmłodszych czekają zajęcia rekreacyjne oraz siatkówka i koszykówka w wodzie. Na krytej pływalni odbędą się także zajęcia ze strzelectwa sportowego, które w roku ubiegłym cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na miłośników sportów zimowych czekają natomiast kryte lodowisko „Helena” oraz tor łyżwiarski „Kalbar”. Z zajęć na lodowisku będzie można skorzystać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-12:50 oraz 13:00-13:50. Natomiast z toru łyżwiarskiego „Kalbar” korzystać będzie można w godzinach 12:30-14:00.

Na lodowisku Helena odbędą się także zajęcia Zumby, na które zapraszamy w środy i piątki o godz. 11:00 oraz bokserskie ferie z Kontrą, które odbywać się będą we wtorki i czwartki od godz. 12:00.
W programie przewidziano także atrakcje dla miłośników jazdy na rowerze. I tak, w sobotę, 26 stycznia odbędzie się wycieczka rowerowa pod nazwą „Zimowa Bażantarnia” połączona z warsztatami dotyczącymi bezpiecznej jazdy rowerem po śniegu. Po zakończeniu zajęć dla uczestników zaplanowano wspólne ognisko z kiełbaskami.

Tegoroczne ferie zakończą się muzycznie w piątek, 1 lutego, o godz. 12:00 zabawą na lodzie. W programie konkursy z nagrodami, a imprezę poprowadzi DJ Szupix.

Szczegółowy program zajęć organizowanych pod nazwą „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.

MOSiR

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.