Adwentowa kreatywność nagrodzona

Adwentowa kreatywność nagrodzona

19 grudnia br. o godz. 12:30 odbyła się uroczysta gala Konkursu na Kalendarz Adwentowy. W Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu nagrodzono najlepsze prace uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa przy ul. Saperów 14C wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu zorganizowała wojewódzki konkurs na niemiecki kalendarz adwentowy. Jego celem jest przybliżenie uczniom kultury i tradycji naszych zachodnich sąsiadów. Jury konkursu nie miało łatwego zadania. Nadesłano ponad 100 prac, które były przywożone za pośrednictwem przesyłek pocztowych, kurierskich lub osobiście. Jak podkreślają organizatorzy – wybór najładniejszych przyprawiał o ból głowy.

– Zawsze konkurs zakończony jest uroczystą galą, która do tej pory odbywała się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, w tym roku w naszej szkole. Podczas gali studenci przybliżają uczniom niemieckie tradycje adwentowe i Bożonarodzeniowe. Jednym z patronów honorowych konkursu jest Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku – mówi Tomasz Dłuszczakowski, v-ce dyrektor Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. – W konkursie biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całego województwa warmińsko-mazurskiego, a nawet i pomorskiego – dodaje.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 32 szkół z Warmii i Mazur. Jury w swoich ocenach kierowało się oryginalnością pomysłu oraz kreatywnością, estetyką i samodzielnością wykonania.

W skład komisji konkursowej weszli studenci II i III roku lingwistyki stosowanej i zdecydowali nagrodzić autorów kilkunastu najlepszych prac.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych III miejsce zajęli: Nataniel Lewandowski i Jędrzej Powęska (Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła w Kwidzynie), a także Aleksandra Kłos (Szkoła Podstwowa w Nawicy) oraz Natalia Żaboklicka i Kinga Rychlicka (Zespół Szkół w Zalewie). Drugie miejsce zdobyły Sylwia i Weronika Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa w Nawicy), a także Wiktoria Dohojda i Julia Lipczyńska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie). Najlepsze okazały się prace Poli Smołko i Zofii Lachowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie). Jury postanowiło przyznać też 11 wyróżnień. Otrzymali je: Anita Grzelka (SP nr 25 w Elblągu), Daria i Julia Kukielska (SP nr 11 w Elblągu), Julia Łukowska i Adam Jarek (SP nr 19 w Elblągu), Aleksandra Kreczmer (SP w Narwicy), Amelia Świokło (SP nr 6 w Braniewie), Julia Peciak (Gim. nr 2 w Elblągu), Karolina Krzemińska (SP nr 6 w Braniewie), Anna Gajer (SP SPSK w Bielicy), Kacper Kubera (SP nr 6 w Elblągu) oraz Mateusz Wojtczuk (Gim. nr 4 w Elblągu).

Nagrodzono także uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Słubdzie i Jakubowi Raguckiemu (2 różne prace; oboje Zespół Szkół w Górowie Iławieckim), drugie miejsce zajął Domink Mały (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu), a pierwsze miejsce zdobyła praca wykonana przez Patrycję Steć i Michalinę Zagulską (Zespół Szkół w Pasłęku).

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Szkołę Języków Obcych Empik w Elblągu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu oraz Publiczne Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu.

Kliknij w zdjęcie poniżej i obejrzyj fotorelację: