Zrelaksuj się na zajęciach z Tai-Chi

Zrelaksuj się na zajęciach z Tai-Chi
Fot. mat. pras.

W piątek 4 września w Centrum Tańca „Promyk” ruszają zajęcia z Tai-Chi. Jest to oryginalna i bezpieczna forma aktywności skierowana dla osób prowadzących siedzący tryb życia, którym brakuje ruchu oraz dla tych, którzy potrzebują relaksu i odskoczni od codziennej rutyny. Zajęcia dostosowane są do osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Poprowadzi je doświadczony trener – Rafał Szulkowski z YMAA Sopot-Gdańsk.

Tai Chi jest prozdrowotną aktywnością ruchową, która powstała setki lat temu w Chinach jako sztuka walki. Jej znaczne walory terapeutyczno-lecznicze zostały docenione bardzo szybko. Obecnie Tai-Chi określane jest jako chińska gimnastyka zdrowotna oraz medytacja w ruchu.

Regularne ćwiczenia mogą przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym na bóle pleców i kręgosłupa. Zajęcia wyciszają umysł i zwalczają stres. Jest to rodzaj aktywności, która pozwala organizmowi zregenerować się i wypocząć. Odpowiednio wykonywane ruchy pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

– Jest to propozycja dla osób, którym brakuje ruchu lub które potrzebują relaksu i odskoczni od codziennej rutyny – przekonuje Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Fenomenem regularnego ćwiczenia Tai-Chi jest fakt, że dzięki takiej aktywności można wydłużyć sobie życie oraz poprawić jego jakość. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na piątkowe treningi – dodaje.

Rafał Szulkowski od 14 roku życia trenuje Kung Fu w strukturach YMAA. W 1998 uzyskał stopień Asystenta Instruktora Shaolin, w 2006 roku Asystenta Instruktora Taijiquan – oba tytuły po pomyślnym zdaniu egzaminu otrzymał z rąk Wielkiego Mistrza Yang Jwing-Minga. W 1998 roku otworzył pierwszą filię swojej szkoły w Sopocie, a dwa lata później w Gdańsku. Od 2 lat prowadzi zajęcia w Centrum Tańca „Promyk”.

termin | piątek, godz. 20.15–21.10 – pierwsze spotkanie: 4 września
miejsce | Centrum Tańca „Promyk” ul. Browarna 80, Elbląg
zapisy| biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00, tel. +48 55 611 01 30/40, tel. kom. +48 609 977 220
e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl

Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email