Wrocław: Bezpłatne wsparcie psychologa dla młodych

Wrocław: Bezpłatne wsparcie psychologa dla młodych
Fot. SHVETS production/pexels

Trudny czas? Problemy w domu? Konflikty z rówieśnikami? Jeśli coś Was martwi i nie wiecie jak się z tym uporać, pogadajcie z psychologiem. Do 30 listopada 2023 za darmo. Wystarczy umówić się przez telefon.

Czeka na Was wrocławska psycholożka, Monika Gzowska

Zapisy pod numerem telefonu +48 699 858 391.

Konsultacje z panią psycholog są bezpłatne i odbywają się w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39a. Organizuje je Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Projekt (o dość długiej nazwie „Wsparcie procesów adaptacyjno-integracyjnych dzieci i młodzieży w międzykulturowych społecznościach lokalnych Integruje-My!”) trwa do 30 listopada 2023.

Nie tylko psycholog. Z jakiego jeszcze wsparcia możecie skorzystać w Centrum?

W ramach projektu „Integruje-My”, w Centrum na Przedmieściu dzieje się znacznie więcej. Pełen zakres działań to:

  • Grupowe zajęcia wzmacniające kompetencje językowe i komunikacyjne.
  • Integracyjne, międzykulturowe miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem ciekawych zajęć rozwijających pasje.
  • Interaktywne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego (w tym przeciwdziałania manipulacji i dezinformacji oraz hejtowi w Internecie).
  • Wparcie psychologiczno-społeczne psychologa dla dzieci i młodzieży.
  • Spotkania pedagogiczne wspierające rodziców i opiekunów.
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodzieży – z wykorzystaniem metod streetworkingu w pracy terenowej.

Wszystkie działania są bezpłatne i otwarte dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów z terenu Wrocławia.

Więcej informacji możecie zasięgnąć w Centrum na Przedmieściu i na stronie projektu.

Głównym celem projektu „Integruje-My!” jest wzmacnianie kompetencji społecznych

W szczególności dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów we Wrocławiu. Zadanie polega na tworzeniu przyjaznych i bezpiecznych warunków do rozwoju relacji rówieśniczych i aktywności obywatelskiej.

–  Nasz pomysł jest odpowiedzią na szerokie potrzeby realizacji działań wspierających dialog międzykulturowy oraz wykluczenie społeczne dzieci i osób młodych mieszkających we Wrocławiu, szczególnie urodzonych w gorszych warunkach, mających mniejsze szanse ze względu na miejsce/kraj urodzenia, wykształcenie, stan majątkowy, niesprzyjające środowisko, itp. – wyjaśnia Marta Michałowska z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Zadanie jest realizowane przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych i współfinansowanie ze środków Gminy Wrocław przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
Print Friendly, PDF & Email