Warsztaty z papierowej wikliny w „Światowidzie”

Warsztaty z papierowej wikliny w „Światowidzie”
Fot. nadesłane

Recyklingowe koszyki wyplatane z papieru gazetowego to alternatywa dla tradycyjnych wyrobów z wikliny. Papierową konstrukcję zabezpiecza się dodatkowo lakierem akrylowym, a w efekcie powstają połyskujące papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy oraz wiele innych przedmiotów, które mogą ozdobić wnętrze. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na darmowe warsztaty z tworzenia wikliny papierowej, które odbędą się 14 i 28 czerwca. Zapraszamy!

Papierowa wiklina to wciąż jeszcze nowa, ale i bardzo ciekawa technika rękodzieła artystycznego. Popularność i sukces zawdzięcza temu, że jest dość prosta, tania, a jednocześnie bardzo efektowna. Wszystkim chętnym uczestnikom zajęć chcemy zaproponować wykorzystywanie ogólnodostępnych materiałów tj. gazety, makulatura, z których wspólnie stworzymy oryginalne i niezwykłe formy tj. papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy.

– Papier daje szereg możliwości, a poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale jesteśmy w stanie wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu – zachęcają organizatorzy. – Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. – Warsztaty odbywać się będą w związku z realizacją projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Spotkania są dostępne dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 14 i 28 czerwca o godz.10.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Poprowadzi je Wanda Wesołowska, członkini Klubu Aktywnego Seniora oraz pasjonatka rękodzieła. Zapisy przyjmowane są do piątku 11 czerwca br. pod nr tel. 55 611 20 59 lub pod adresem: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Program „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+

Print Friendly, PDF & Email