Uwaga – we wtorek i środę wystąpią utrudnienia w ruchu

Uwaga – we wtorek i środę wystąpią utrudnienia w ruchu
Fot. Rafał Sułek

W związku z zaplanowanym na obwodnicy Elbląga Zgromadzeniem, które rozpocznie się w najbliższy wtorek – 20.02.2024 o godzinie 10.00 i trwać będzie dobę, czyli do środy 21.02.2024 do godziny 10.00, w mieście i na drogach dojazdowych wystąpią utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji. Zgromadzenie odbywać się będzie na węźle Elbląg Południe, na drodze krajowej S7.

W związku z tym odcinek drogi krajowej S7 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Elbląg Zachód będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów (z wyłączeniem służb ratunkowych). Ruch pojazdów będzie odbywał się wytyczonymi przez Policję objazdami przez miasto.

Z pewnością będzie to powodować utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do zaleceń służb i tymczasowych oznaczeń. Jeżeli jest to możliwe, to apelujemy o unikanie w te dni podróży. 

Osoby, które tego dnia będą przemieszczały się po Elblągu urzędnicy proszą o wcześniejsze rozplanowanie podróży i wzięcie pod uwagę przewidywanych utrudnień w ruchu, związanych z koniecznością zmiany trasy, zwiększoną ilością pojazdów przejeżdżających przez miasto, jak i możliwymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej.  W przypadku, gdy mamy stawić się w danym miejscu na określoną godzinę, np. wizyta u lekarza, warto wyjechać odpowiednio wcześnie. To samo dotyczy wyjazdów poza miasto – szczególnie drogą S7 w kierunku Gdańska i Warszawy, gdzie również w innych miejscowościach zaplanowane są w tych dniach protesty.

Urzędnicy apelują do mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności oraz o bieżące śledzenie komunikatów medialnych zarówno w skali miasta jak i kraju.

Print Friendly, PDF & Email