Szlachetna Paczka w toruńskim urzędzie

Szlachetna Paczka w toruńskim urzędzie
Fot. Sławomir Kowalski / UM Toruń

Kierownictwo Urzędu Miasta Torunia tradycyjnie włącza się do akcji charytatywnej pomocy świątecznej. W tym roku Szlachetna Paczka trafiła do pani Marzeny i jej rodziny.

Po raz 19. w całej Polsce prowadzona była akcja świątecznego wsparcia dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Każdy chętny mógł wybrać rodzinę lub osobę, której chce pomóc i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę. W Urzędzie Miasta Torunia tradycją jest przygotowanie przez prezydentów, sekretarza i miejskiego skarbnika paczki dla jednej z toruńskich rodzin.

W tym roku wybór padł na panią Marzenę, która wraz z rodziną znajduję się w bardzo trudnej sytuacji. Lista potrzeb rodziny pełna jest podstawowych artykułów i sprzętów domowych codziennego użytku. Dlatego w paczce od kierownictwa UMT znalazły się m.in. pralka, jedzenie, chemia, przybory szkolne, zabawki dla dzieci, a nawet ozdoby świąteczne. Urzędowa Szlachetna Paczka trafiła do adresatów w miniony weekend, który był tzw. „weekendem cudów”.

Szlachetną Paczkę przygotowuje się zgodnie z opisem sytuacji danej rodziny – na liście potrzeb są zwykle artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, odzież i obuwie, pomoce szkolne, sprzęt rehabilitacyjny czy AGD, czasem wymarzone przez dzieci prezenty. Baza z historiami rodzin dostępna jest na stronie Szlachetnej Paczki.

Źródło: UM Toruń / Filip Tomasik
Print Friendly, PDF & Email