Rusza sezon na lodowisku

Rusza sezon na lodowisku
Fot. MOSiR

Dziś (13 października) na krytym lodowisku przy ul. Karowej rozpoczyna się sezon na ślizgawki. Tradycyjnie na inaugurację sezonu elblążanie będą mogli jeździć na łyżwach za darmo. W kolejnych dniach wstęp będzie już płatny a ceny pozostały bez zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Podczas dzisiejszej inauguracji na miłośników jazdy na łyżwach czeka 1,5 godzinna sesja (od 18:00 do 19:30), oprócz tego zabawy i konkursy, a o gorącą atmosferę i dobrą muzykę zadba DJ.

Od soboty, 14 października, lodowisko czynne będzie we wtorki, czwartki i piątki o 18:00 i 19:00, a w soboty i niedziele w godzinach 12:30, 13:30, 14:40, 15:40 i 16:50. Każda sesja będzie trwała 50 minut.

Bilet wstępu kosztuje 11 zł (normalny), 7,50 (ulgowy), grupowy 6,50 zł (grupy powyżej 15 osób). Posiadacze elbląskiej karty Dużej Rodziny bilety na lodowisko mogą kupić w cenie 8,50 (normalny), 5,50 (ulgowy).

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew we własnym zakresie w cenie 10 zł za parę.

Oprócz biletów jednorazowych, w ofercie znajdują się także karnety, które można realizować nie tylko w obiekcie Lodowiska Helena, ale również w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Krytej Pływalni oraz Torze Kalbar. Karnetem można opłacić również jednorazowe zajęcia w ramach Aktywuj się z MOSiR-em. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność, ale także korzyść z kompleksowego korzystania ze wszystkich atrakcji w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Więcej szczegółów na stronie www.mosir.elblag.eu.

Wraz ze startem sezonu na lodowisku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich zainteresowanych na naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o 18:00 (dzieci do lat 12) oraz czwartki o godzinie 18:00 (młodzież od 12 lat i dorośli).

Nie tylko ślizgawki

Uruchomienie lodowiska przy Karowej, to nie tylko okazja do ślizgawek dla elblążan. To przede wszystkim sezon na wydarzenia sportowe realizowane i organizowane przez elbląskie kluby sportowe tj. UKS Szóstka Elbląg, KS Orzeł Elbląg czy UKS Wikingowie Elbląg.

Już w przyszłym tygodniu (sobota, 21 października) w godzinach 10:00 – 12:00 klub UKS Szóstka Elbląg zaprasza wszystkich miłośników łyżew na bezpłatne zajęcia w ramach programu „Chodź na łyżwy”.

W tym sezonie na elbląskim lodowisku przewidziano m.in. Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short treackowe (3-5 listopada) w których wystąpi ponad dwustu zawodników z 12 klubów jak również goście z Litwy, Łotwy i Ukrainy. Także w listopadzie planowany jest miniturniej w hokeja najmłodszych o Puchar Prezydenta Miasta.

W grudniu z kolei planowane są mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym oraz Puchar Elbląga w łyżwiarstwie szybkim.

Elbląskie lodowisko będzie również obiektem zmagań sportowców z niepełnosprawnościami choćby w hokeju na sledgach.

– Cieszę się, że w tych trudnych czasach samorząd elbląski robi wszystko, by sportowcy z naszego miasta w jak najmniejszym stopniu odczuli pogarszającą się stale sytuację finansową miasta. Nasze lodowisko jest czynne i zapraszam wszystkich chętnych do korzystania z jego oferty. Jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, planujemy tez zamrożenie toru na Kalbarze. Tak też, mieszkańcy naszego miasta, jak i wszyscy miłośnicy sportów zimowych na lodzie mogą liczyć na elbląski samorząd – mówił podczas dzisiejszej konferencji Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Print Friendly, PDF & Email