Przedstawicielki Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy w Pałacu Prezydenckim

Przedstawicielki Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy w Pałacu Prezydenckim
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Wsparcie rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, rozwiązania dla osób dorosłych wymagających opieki oraz wyrównywanie szans społecznych były tematami poniedziałkowej rozmowy Pierwszej Damy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Krystyną Dąbrowską i Iloną Massalską prowadzącymi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Szlakiem Tęczy. Powołana przez rodziców instytucja od dziesięciu lat organizuje leczenie, rehabilitację i warsztaty dla chorych dzieci, dbając o ich rozwój, wyrównywanie szans i przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu.

Stowarzyszenie działa na terenie Gminy Nadarzyn i organizuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi w bardzo różnym wieku. Przedstawicielki organizacji podkreślały dziś szczególną potrzebę pomocy rodzinom niepełnym opiekującym się chorymi dziećmi, a także tym, w których starzejący się rodzice nie są w stanie zapewnić podopiecznym całodobowej troski.

W Pałacu Prezydenckim rozmawiano o planach rozszerzania działalności instytucji, roli aktywności ruchowo-intelektualnych w rozwoju dzieci niepełnosprawnych, zwiększaniu udziału chorych w życiu społecznym, jak również o aktywizacji seniorów.

Oprac. Red.
Źródło: prezydent.pl
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Print Friendly, PDF & Email