Przed nami Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie

Przed nami Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie
Fot. Pixabay

W dniach 2-4 marca w Białce Tatrzańskiej i Jurgowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie alpejskim i Parasnowboardzie. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

Jak informują organizatorzy w zawodach mogą wziąć udział osoby ze schorzeniami narządu ruchu, oraz niedowidzące i niewidome z przyznaną klasą. Zawodnicy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, ale niesklasyfikowani wystartują w kategorii OPEN.

– W przypadku większej niż zakładana liczby zgłoszeń pierwszeństwo mają zawodnicy sklasyfikowani i z niepełnosprawnością narządu ruchu i wzroku – czytamy w regulaminie zawodów.

Co istotne, zawodnicy muszą posiadać ważne badania lekarsko-sportowe. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZN i IPC/FIS.

Narciarze alpejscy będą mogli startować w trzech grupach:

  • niewidomi i niedowidzący (grupy B1 – B3),
  • jeżdżący na stojąco (grupy LW1 – LW9),
  • jeżdżący na siedząco (grupy LW10 – LW12).

Parasnowboardziści zostaną podzieleni na grupy: SB-LL 1, SB-LL 2, SB-UL. Wyniki we wszystkich trzech grupach będą ustalane wg przeliczników czasowych zgodnych z IPC z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Jak zaznaczono w regulaminie, do przeprowadzenia w danej grupie startowej zawodów konieczna jest obecność co najmniej 3 zawodników/zawodniczek. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń w danej grupie startowej przysługiwać będą jedynie wyróżnienia.

Zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać kaski narciarskie.

Imienne zgłoszenia zawodników oraz członków ekipy należy przesłać do dnia 22.02.2021 r. za pomocą systemu elektronicznego SORGA: www.pzsnstart.sorga.pl. Zawodnicy nie posiadający konta w SORGA oraz kluby niezrzeszone w PZSN „Start” proszone są o kontakt pod adresem mailowym: adrian.Stykowski@pzsnstart.eu.

Koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem Mistrzostw Polski pokrywa organizator ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekazanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Oprac. MM
Źródło: PZSN Start
Print Friendly, PDF & Email