Prezydent: Rada Gabinetowa przełożona

Prezydent: Rada Gabinetowa przełożona
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Wczoraj po południu Prezydent Andrzej Duda zarządził na dziś zwołanie Rady Gabinetowej, na której wraz z rządem miały zostać omówione kwestie związane z pakietem pomocowym dla przedsiębiorców i pracowników. Dziś rano zapadła decyzja o jej odwołaniu.

– Jak Państwo wiedzą ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś, miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało oczywiście konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z panem ministrem – i te procedury trwają – zaznaczył w specjalnym oświadczeniu Prezydent Andrzej Duda.

Po nocnych konsultacjach z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym i premierem Morawieckim, Prezydent podjął decyzję o odwołaniu dzisiejszej Rady Gabinetowej. Nie odbędzie się ona z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników.

– Prawdopodobnie będzie przesunięta na jutro, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta jeszcze dzisiaj w ciągu dnia. Przede wszystkim muszą się zakończyć procedury, ponieważ kwestia bezpieczeństwa jest najistotniejsza – zaznacza Andrzej Duda.

Oprac. MM.
Źródło: prezydent.pl
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Print Friendly, PDF & Email