Premiery w Światowidzie

Premiery w Światowidzie
Fot. nadesłane

Ferrari, Pieśni wielorybów, Superagent, Matka Teresa i ja – od 29 grudnia w kinie Światowid.

Ferrari

Czterokrotnie nominowany do OSCARA twórca hitów „GORĄCZKA”, „WROGOWIE PUBLICZNI” i „OSTATNI MOHIKANIN” przenosi na ekran pasjonującą historię jednej z największych postaci w historii motoryzacji. „Ferrari” od 29 grudnia w Kinie Światowid.

Były kierowca rajdowy Enzo Ferrari jest w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą stoi u progu bankructwa. Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy. Przegrana oznacza stratę wszystkiego.

 • Reżyser: Michael Mann
 • Produkcja: USA 2022
 • Obsada: Adam Driver, Shailene Woodley, Penelope Cruz, Patrick Dempsey, Sarah Gadon, Gabriel Leone, Jack O’Connell
 • Czas: 124 min
Fot. nadesłąne

***

Pieśni wielorybów

Spektakularny wizualnie i muzycznie przyrodniczy blockbuster. „Pieśni wielorybów” od 29 grudnia do 11 stycznia w Kinie Światowid.

Wieloryby żyją na Ziemi od 40 milionów lat i są potężniejsze niż największe dinozaury. „Pieśni wielorybów” zabierają nas w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, pokazując w spektakularny wizualnie sposób potęgę oceanu. Posłuchajmy wyjątkowego śpiewu niezwykłych istot, dzięki któremu komunikują się ze sobą na odległość tysięcy kilometrów. Wyruszmy z najlepszymi fotografami przyrody na świecie w coroczną wędrówkę podwodnych olbrzymów, pokazującą ich niezwykłe zdolności i bogate życie społeczne. Wieloryby w tym filmie opowiadają nam swoją historię i mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich. To one są prawdziwymi strażnikami naszej planety i zapewniają jej równowagę. Oprócz zapierających dech w piersiach ujęć, posłuchamy także oryginalnej ścieżki dźwiękowej, w której wykorzystano muzykę między innymi Leonarda Cohena, Jóhanna Gunnara Jóhannssona, Sigur Rós czy Kronos Quartet. Polską narratorką filmu jest Margaret.

 • Reżyser: Jean-Albert Lièvre
 • Produkcja: Francja 2023
 • Czas: 81 min
Fot. nadesłane

***

Superagent

Zwariowana komedia akcji od twórców francuskich hitów. „Superagent” od 29 grudnia do 11 stycznia w Kinie Światowid.

Niezdarny policjant i zmora całego wydziału – Rayane, odkrywa, że jego babcia, uczestniczka przebojowego reality show, została porwana przez meksykański kartel narkotykowy. Aby wyrwać staruszkę z rąk gangsterów, Rayane i jego ekipą będą musieli dostarczyć bandziorom warte fortunę kamienie szlachetne. A nie będzie to łatwe, bo drogocenne klejnoty znajdują się w niedostępnych miejscach w Abu Zabi i Meksyku, w rękach najgorszych typów spod ciemnej gwiazdy. Wszystko komplikuje też presja czasu, bo na wykonanie swojego zadania dzielni stróże prawa mają nie więcej niż trzy dni!

 • Reżyser: Tarek Boudali
 • Produkcja: Francja 2023
 • Obsada: Tarek Boudali, Philippe Lacheau, Julien Arruti, Vanessa Guide
 • Czas: 90 min
Fot. nadesłane

***

Matka Teresa i ja

Film, który inspiruje do czynienia dobra. „Matka Teresa i ja” od 29 grudnia do 11 stycznia w Kinie Światowid.

Kavita, mieszkująca we współczesnym, tętniącym życiem Londynie, staje w obliczu miłosnych i rodzinnych trudności. W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań, udaje się do indyjskiej wioski, gdzie spędziła dzieciństwo. Odkrywa tam niezwykłą historię Matki Teresy z Kalkuty i jej oddanej służby ubogim. Dzięki temu odnajduje współczucie, szczęście i sens w swoim życiu.

 • Reżyser: Kamal Musale
 • Produkcja: Szwajcaria, Indie, Wielka Brytania 2022
 • Obsada: Banita Sandhu, Deepti Naval, Jacqueline Fritschi-Cornaz
 • Czas: 121 min
Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email