Premiery filmowe – piątek 22.03

Premiery filmowe – piątek 22.03
Fot. nadesłane

Kino Światowid zaprasza w piątek na trzy – jakże różne – filmowe premiery. Coś jednak je łączy – są fascynujące! Szczegóły poniżej.

Budda. Dzieciak ‘98

Film o jednym z najpopularniejszych polskich influcencerów. Dla bliskich Kamil, dla ziomków i fanów – BUDDA. Jego kanał na Youtube’ie subskrybuje ponad 2 miliony użytkowników, a jego filmy w tym serwisie mają łącznie ćwierć miliarda wyświetleń!

„Budda. Dzieciak ‘98” od 22 marca w Kinie Światowid.

Kamil Labudda pochodzi z Krakowa, gdzie przeżył trudne dzieciństwo: ojciec był alkoholikiem, a w dniu 18. urodzin matka wyrzuciła go z domu. Został bez dachu nad głową, ale uratowała go miłość jego dziewczyny, z którą kochają się aż do dziś. Te zdarzenia z młodości sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku lat został multimilionerem i idolem polskich nastolatków. Każde z jego kont na Instagramie i Youtube śledzi ponad 2 miliony osób. Swoje filmy, w których jeździ imponującymi sportowymi samochodami, kręci z wykorzystaniem nowoczesnych kamer i dronów. Po najlepsze ujęcia nie zawahał się pojechać nawet do Czarnobyla. Oto historia jego życia, w której zdradza przepis na sukces w intrenecie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru i determinacji w spełnianiu marzeń.

 • Reżyser: Krystian Kuczkowski, Kamil „Budda” Labudda
 • Produkcja: Polska 2024
 • Czas: 81 min
Mat. prasowe

***

Coś w wodzie

Emocjonujący thriller o grupie przyjaciółek, których niewinny rejs po otwartym morzu zmienia się w koszmar za sprawą ataku drapieżnych rekinów. W rolach desperacko walczących o życie kobiet zobaczymy wschodzące gwiazdy Hollywood, aktorki znane z przebojowych seriali „Wiedźmin”, „The Crown” i „Outlander”.

„Coś w wodzie” od 22 marca w Kinie Światowid.

Cierpiąca na traumę po dramatycznym wydarzeniu z przeszłości Meg długo zastanawia się, czy wziąć udział w ekskluzywnym, organizowanym w rajskich plenerach ślubie koleżanki Lizzie. Ostatecznie jednak przybywa na Karaiby, mając za towarzyszki Cam, Ruth oraz dawno niewidzianą przyjaciółkę Kaylę. Kiedy kobiety postanawiają udać się w samotny rejs łodzią, nie przeczuwają, że idylliczna podróż zmieni się w zaciętą walkę o przetrwanie. Wkrótce, zdane tylko na siebie i dryfujące na otwartym morzu, będą zmuszone zmagać się nie tylko ze skrajnym wycieńczeniem, ale też atakami rekinów-morderców. Czy mają jakikolwiek szanse w starciu z drapieżnikami, z których natura uczyniła prawdziwe maszyny do zabijania?

 • Reżyser: Kiah Roache-Turner
 • Produkcja: USA 2024
 • Obsada: Hiftu Quasem, Lauren Lyle, Nicole Rieko Setsuko, Ellouise Shakespeare-Hart, Natalie Mitson
 • Czas: 86 min
Mat. prasowe

***

Moja gwiazdka

Wspaniała opowieść o wyjątkowej relacjiprzyjaźni dziewczynki z magiczną gwiazdką.

„Moja gwiazdka” od 22 marca w Kinie Światowid.

Po przeprowadzce do dużego miasta Laura tęskni za poprzednim domem. Czuje się samotna, nie lubi nowego mieszkania, a znalezienie przyjaciół w nowym miejscu nie jest łatwe. Pewnego dnia widzi spadającą na ziemię gwiazdkę, znajduje ją i opatruje jej skaleczone ramię. Tak zaczyna się magiczna przyjaźń dziewczynki i gwiazdy.

 • Reżyser: Joya Thome
 • Produkcja: Niemcy 2021
 • Obsada: Emilia Kowalski, Michel Johann Koch, Jonas May, Luise Heyer, Ludwig Trepte, Nicholas Bodeux
 • Czas: 79 min
Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email