Pokonał samotnie ponad 900 km na rowerze 

Pokonał samotnie ponad 900 km na rowerze 
Fot. Adminstrator

Rafał Gręźlikowski, niestrudzony rowerzysta po amputacji nogi  spełnił swoje marzenie. Przejechał samotnie ponad 900 kilometrów na rowerze, odkrył 24 zamki w górzystych, często niedostępnych terenach na  Węgrzech i na Słowacji. Trzy tygodnie wyczerpujących, codziennych zmagań, w upale i deszczu, pod górę i przez strome zjazdy były dla Rafała wyzwaniem życia.  Udowodnił, że siłą woli można góry przenosić a także wspinać się na nie by odkryć niedostępne zamki i tajemnice historii. 

Rafał poprzez wyprawę „Zero Barier – zamki, ruiny i legendy” promuje turystykę osób niepełnosprawnych w ramach projektu aktywizacji osób niepełnosprawnych realizowanego przez Fundację Zero Barier, która jest patronem tej wyprawy. Dzięki swojej postawie zachęca innych niepełnosprawnych do przełamywania barier i przeciwności losu, do szukania sensu życia poprzez poznawanie ciekawych miejsc i ludzi. Jak sam mówi: –Chcę własnym przykładem, z pomocą mediów pokazać, jak wiele jest niezwykłych miejsc na tym świecie i że warto czasami przeciwstawić się własnym słabościom. To czyni nas silniejszymi, szczęśliwszymi i bardziej samodzielnymi w codziennym życiu.  Podczas zmagań Rafał korzystał ze specjalnie przygotowanej na tą ekspedycję protezy 3R80, z hydraulicznym kolanem, firmy OTTOBOCK POLSKA. 

 

Wywiad z Rafałem można przeczytać tu: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek&nrartyk=11190

 

 

  Waldemar Rogowski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11301

Print Friendly, PDF & Email