Pobiegną dla osób po amputacjach. Trwają zapisy do Poland Business Run 2019

Pobiegną dla osób po amputacjach. Trwają zapisy do Poland Business Run 2019
Fot. nadesłane

18 edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 8 września. Bieg odbędzie się w 10 miastach Polski i tradycyjnie pozwoli pomóc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Rejestracja trwa.

Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisaniem swojej firmy. W rekordowym tempie w 4, 7 i 18 minut skończyły się miejsca kolejno w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Wciąż jednak można się rejestrować na lokalne edycje biegu w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie i Rzeszowie.

– W tej chwili mamy na listach startowych ponad 20 tys. biegaczy, a rejestracja wciąż trwa. Są na nich firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co bardzo nas cieszy. Najwięcej, bo aż 7,5 tys. osób pobiegnie w Krakowie, a po 4 tys. w Warszawie i Poznaniu. W tym roku, 24 sierpnia, po raz pierwszy pojawimy się także w Szczyrku, gdzie proponujemy sztafetę górskim szlakiem tym biegaczom, którzy szukają większych sportowych wrażeń – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora. Wiele przedsiębiorstw wspiera Poland Business Run w ramach własnej strategii CSR.

– Warszawa Business Run to inicjatywa dobrze wpisująca się w obietnicę oraz wartości naszej marki. Integruje kilka tysięcy biegaczy wokół wspólnego celu – pomagania osobom z niepełnosprawnościami w realizowaniu ich potencjału. Motywuje pracowników różnych firm do dbania o siebie w ramach procesu przygotowań do biegu i uwydatnia wartość współpracy w celu robienia dobrych rzeczy – mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Polsce, strategicznego sponsora Warszawa Business Run 2019.

Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie otrzymało już ponad 400 beneficjentów. W 2019 r. protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzyma co najmniej 16 osób z całej Polski. Ilość środków na pomoc potrzebującym zależy od frekwencji biegaczy, którzy dołączą do charytatywnej sztafety.

Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Lublinie i Szczyrku pobiegnie łącznie nawet 27 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km.

Więcej informacji oraz rejestracja online: www.polandbusinessrun.pl.

Print Friendly, PDF & Email