Olsztyn: O bezpieczeństwie nad wodą

Olsztyn: O bezpieczeństwie nad wodą
Fot. pixabay.com

Mimo corocznych apeli o odpowiedzialne zachowanie nad wodą, w każde wakacje nie brakuje niebezpiecznych zdarzeń. Mimo tego edukacja i uświadamianie o czyhających zagrożeniach jest niezwykle istotne.

Policjanci, ratownicy, ale także przedstawiciele służb odpowiedzialnych za lasy i wody – m.in. oni pojawią się już w piątek 28 lipca, w godz. 11:00 – 14:00 nad jeziorem Ukiel.

Akcja „Bezpieczny Olsztyn na wodzie” to bowiem okazja, by opowiedzieć nie tylko o bezpiecznym wypoczynku nad akwenami.

Podczas imprezy nie zabraknie pokazów ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy, a także rozmów na temat bezpiecznych wakacji i kąpieli.

Uczestnicy będą mogli także dowiedzieć się czym jest retencja albo jak oszczędzać wodę. W trakcie wydarzenia będzie okazja do wygrania nagród.

Aby zapewnić komfortowe spędzanie czasu, w stolicy Warmii i Mazur są uruchomione trzy kąpieliska (dwa nad jeziorem Ukiel oraz jedno nad Skandą).

Poza tym działa system ostrzegania o warunkach meteorologicznych, w skład którego wchodzą trzy maszty nad Ukielem oraz po jednym nad Skandą oraz nad jeziorem Kortowskim. Dyżury na wodzie pełnią też ratownicy WOPR.

Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email