Muzeum Emigracji docenione za dostępność

Muzeum Emigracji docenione za dostępność
Fot. UM Gdynia

Muzeum Emigracji to miejsce dostępne dla każdego. Gdyńska instytucja od lat ciężko pracuje nad tym, żeby wciąż ulepszać swoje działania pod kątem osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Tym bardziej cieszy fakt, że te wysiłki są doceniane przez innych. Muzeum Emigracji otrzymało wyróżnienie w konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych „Idol”, a Jakub Nowicki z zespołu ds. dostępności zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Idol środowiska”.

Muzeum Emigracji od lat stara się, aby wszyscy w nim czuli się dobrze. Dlatego stopniowo wprowadza usługi i narzędzia, które budują dostępność instytucji i organizuje wydarzenia odpowiadające na różne potrzeby odbiorców.

Muzeum wyróżnione

Wysiłki muzeum zostały docenione w konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych „Idol”. Muzeum Emigracji zdobyło drugie miejsce w kategorii „Instytucja otwarta dla niewidomych”, co jest dla nich nie tylko zaszczytem, ale również potwierdzeniem zaangażowania w sprawy dostępności.

Ale to nie wszystko. Jakub Nowicki z tamtejszego zespołu ds. dostępności zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Idol środowiska”. To wspaniałe uznanie dla jego ciężkiej pracy i poświęcenia na rzecz poprawy dostępności w gdyńskiej instytucji.

– Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje Kubie oraz wszystkim pozostałym laureatom konkursu. Jesteśmy dumni, że możemy pracować u boku tak wspaniałych osób, które z pasją dążą do tworzenia przestrzeni przyjaznych i dostępnych dla wszystkich. Dziękujemy Fundacji Szansa dla Niewidomych za wyróżnienie i dostarczenie motywacji do kontynuowania naszych starań, aby Muzeum Emigracji było miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego – informuje na swoim Facebooku Muzeum Emigracji.

Gdzie szukać informacji o dostępności?

Informacje na temat dostępności budynku Muzeum Emigracji, dojazdu oraz usług znajdziemy na stronie internetowej w zakładce: informacje ogólne.

Poza tym muzeum jest otwarte na sugestie dotyczące dostępności. Są one konsultowana ze społecznym Zespołem ds. dostępności, ale jeśli ktoś ma jakieś uwagi – może skontaktować się z koordynatorką ds. dostępności Martą Otrębską pod adresem mailowym: m.otrebska@muzeumemigracji.pl lub nr tel.: 58 670 41 56 i 539 998 937. Do muzeum można także zadzwonić w polskim języku migowym klikając w ikonę dłoni.

Jeśli jakieś bariery przeszkadzają nam w skorzystaniu z oferty Muzeum Emigracji, zawsze możemy złożyć wniosek o zapewnienie dostępności. O tym, jak to zrobić, więcej dowiemy się tutaj. Wszystkie aktualności dotyczące dostępności pojawiają się także na facebookowej grupie – Muzeum Emigracji Bez Barier.

Wszystkie niezbędne informacje o dostępności w Muzeum Emigracji znajdziemy na stronie internetowej w zakładce: dostępność.

Print Friendly, PDF & Email