Lodołamacze – trwają zgłoszenia

Lodołamacze – trwają zgłoszenia
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Przed nami 17 edycja Konkursu Lodołamacze. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Po raz kolejny nagrodzeni zostaną pracodawcy, instytucje oraz osoby, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia można przesyłać do 15 sierpnia.

Jak wskazują organizatorzy, Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

– Pokazuje on – dzięki szczegółowym kategoriom – jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców, przez edukację, promocję różnorodności, zdrowia, dostępności i pomoc osobom najbardziej potrzebującym – zaznaczają twórcy konkursu. –  Co roku staramy się ulepszać Konkurs w taki sposób, aby odpowiadał na zmieniające się potrzeby i przystosowywał do nowych trendów w społecznym zaangażowaniu biznesu w Polsce – dodają.

W kategorii Przyjazna przestrzeń wprowadzono dodatkowo dostępność cyfrową. Od tego roku kategoria będzie nazywać się Przyjazna Przestrzeń – Dostępność. Nagradzany i wyróżniany będzie dostęp do informacji cyfrowej bez barier.

Z kolei w kategorii Otwarty rynek pacy będą mogli wziąć udział tylko przedsiębiorcy otwartego rynku pracy bez fundacji, stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą. – Fundacje i Stowarzyszenia prowadzące i nieprowadzące działalności gospodarczej będą mogły wziąć udział w konkursie w kategorii Instytucja – wskazują organizatorzy.

Kategorie 17 edycji Konkursu Lodołamacze 2022:

  • Zatrudnienie Chronione,
  • Otwarty Rynek Pracy
  • Rehabilitacja społeczno-zawodowa
  • Instytucja
  • Przyjazna przestrzeń – Dostępność
  • Zdrowa Firma
  • Dziennikarz bez barier

Kategoria specjalna:

  • Super Lodołamacz
  • Lodołamacz Specjalny

Kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl. Zgłoszenia można przesyłać do 15 sierpnia.

– We wrześniu będą miały miejsce 4 regionalne rozstrzygnięcia Konkursu. Ogólnopolskich laureatów Konkursu poznamy 6 października podczas Gali Ogólnopolskiej w Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: lodolamacze.info.pl
Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email