Kino Światowid zaprasza na atrakcje dla rodziców oraz dzieci – małych i dużych!

Kino Światowid zaprasza na atrakcje dla rodziców oraz dzieci – małych i dużych!
Fot. nadesłane

Poranny seans w ramach cyklu „Kino Bambino” dla rodziców z dziećmi, „Filmowe poranki” dla najmłodszych oraz super Konkurs Plastyczny – szczegóły poniżej.

Kino Światowid zaprasza na poranny seans w ramach cyklu „Kino Bambino”. Projekcja filmu „Listy do M.5” już 24 listopada o godz. 10:00.

Mat nadesłane

Kino Bambino wychodzi naprzeciw klientom, którzy często rezygnowali z projekcji na rzecz opieki nad dzieckiem. Od stycznia nie muszą już rezygnować z projekcji. Na specjalnych pokazach stworzymy komfortowe warunki: przygaszone światło, ściszony dźwięk, miejsce na wózek, akcesoria dla najmłodszych. Podczas trwania seansu dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

„Listy do M.5” to kontynuacja kultowej serii komedii romantycznych. Tym razem Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie „świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. Fabuła „Listów do M. 5” skoncentruje się wokół uniwesalnych wartości, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość.

  • Reżyseria: Łukasz Jaworski
  • Produkcja: Polska
  • Czas: 120 minut

Obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Bartłomiej Kotschedoff.

***

Kino Światowid zaprasza też najmłodszych widzów na porankowy seans! 26 listopada o godz. 12:00 maluchy i ich opiekunowie obejrzą zestaw krótkich animacji, które łączy temat jesieni.

Mat. nadesłane

„Filmowe poranki” to cykl stworzony z myślą o dzieciach, które dopiero rozpoczynają swoją kinową przygodę. W programie znajdują się zestawy filmów krótkometrażowych o długości od 30 do 60 minut.

W listopadzie maluchy poznają bohaterów serii „Przytul mnie”, „Mami Fatale”, „Hip Hip Hurra”, którzy opowiedzą im o swoich jesiennych przygodach.

***

Interesujesz się plastyką? Tworzysz komiksy? Chodzisz do kina? Świetnie – stwórz komiks, którego tematem przewodnim jest „Przygoda w kinie” i weź udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kino Światowid w Elblągu. Najciekawsze prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej.

Na prace organizatorzy czekają do 8 grudnia 2022 roku.

Mat. nadesłane

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Uczestnicy powinni przygotować pracę plastyczną – komiks, w dowolnej technice, którego tematem przewodnim jest „Przygoda w kinie”. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach Festiwalu Filmów Familijnych.

Opisane prace (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek) oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową, zgodę na przewarzanie danych osobowych i upowszechniania wizerunku oraz przekazania praw autorskich na Organizatora (zgodę wyraża rodzic/opiekun prawny), należy dostarczyć do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, do 8 grudnia 2022.

Pl. K. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg

z dopiskiem „Przygoda w kinie”

Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrody zostaną wręczone 11.12 o godz. 12:00 przed seansem filmu „Świąteczna niespodzianka”. Wystawa prac zaplanowana jest od 16.12.2022 -5.02.2023 Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 55 611-20-56, e-mail: kino@swiatowid.elblag.pl.

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.kino.swiatowid.elblag.pl  

Print Friendly, PDF & Email