Grudziądz: Zapisy na bezpłatne konsultacje prawne

Grudziądz: Zapisy na bezpłatne konsultacje prawne
Fot. pixabay.com

Ay skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych należy wcześniej umówić się na spotkanie. Rejestracji dokonać można pod nr tel. 56 45 10 301 lub przez stronę: grudziadz.npp-24.pl.

Od 1 stycznia 2019 r. rozszerzono katalog osób uprawnionych do skorzystania z tej formy pomocy. Poradę będzie mogła uzyskać każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Wprowadzono również nową formę udzielania pomocy – nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w ramach którego udzielane będzie wsparcie w samodzielnym rozwiązywaniu problemów, poinformowanie o uprawnieniach lub obowiązkach, opracowanie planu działania i wsparcie w jego realizacji.

Lokalizacja i godziny otwarcia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Grudziądzu:

– punkt nr 1 – ul. Legionów 71B – budynek sprzedaży biletów komunikacji miejskiej „Pętla” –  porad udziela radca prawny od poniedziałku do czwartku godz. 13.45-17.45 oraz w piątki w godz. 13.15-17.15,

– punkt nr 2 – ul. Hallera 37 – budynek Bursy Szkolnej, parter – porad udziela adwokat od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00,

– punkt nr 3 – ul. Piłsudskiego 51 – budynek Straży Miejskiej, parter, pokój nr 8 – nieodpłatna pomoc prawna, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-12.30,

– punkt nr 4 – ul. Piłsudskiego 51 – budynek Straży Miejskiej, parter, pokój nr 8 – nieodpłatne poradnictwo obywatelskie od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00.

W Grudziądzu zadanie dotyczące udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa, edukacji prawnej i udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego realizacją:

– Zaborskie Towarzystwo Naukowe,

– Stowarzyszenie Wsparcia Obywatelskiego.

Podmioty otrzymały na ten cel po 64 020 zł dotacji.

Print Friendly, PDF & Email