Gdyńscy pracownicy pomocy społecznej docenieni

Gdyńscy pracownicy pomocy społecznej docenieni
Fot. Przemysław Kozłowski

21 listopada w całej Polsce obchodzono Dzień Pracowników Pomocy Społecznej, którzy na co dzień pomagają mieszkańcom w pokonywaniu najróżniejszych trudności, kryzysów i życiowych zakrętów.

W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia, odbyła się uroczystość, na której najlepszych pracowników uhonorowano nagrodami Prezydenta Miasta Gdyni oraz nagrodami dyrektora MOPS.

Zagadnienia, z którymi w życiu zawodowym mierzą się pracownicy pomocy społecznej są bardzo różnorodne – każda osoba objęta wsparciem, ma swoje problemy i swoją historię. Pomoc udzielana jest zarówno rodzinom, jak i osobom samotnym, dzieciom, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy osobom w kryzysie bezdomności. Święto daje okazję dostrzeżenia choć raz w roku codziennych wysiłków ludzi, którzy wspierają gdynian.

Za długoletnią służbę medalem srebrnym odznaczony został Robert Cyman. Medal wręczył wicewojewoda pomorski, Aleksander Jankowski.

Podczas uroczystości tradycyjnie wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. 

– Serdecznie gratuluję laureatom tegorocznych Nagród Prezydenta Gdyni oraz wszystkim wyróżnionym – powiedział wręczający nagrody Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Dobrze zorganizowana pomoc społeczna jest w dzisiejszych czasach nie do przecenienia. Dowodzą tego doświadczenia ostatnich lat. Pomoc społeczną w Gdyni tworzą ludzie nie bojący się wyzwań, ciągle szukający nowych sposobów na skuteczne pomaganie potrzebującym. Nierzadko angażują się znacznie ponad wymagane od nich minimum. Za tę energię, kreatywność i codzienną, regularną pracę na rzecz mieszkańców Gdyni, w imieniu samorządu pragnę gorąco podziękować.

Gala połączona była z panelem dyskusyjnym, wykładem oraz prezentacją przygotowanego specjalnie na tę okazję filmu. 

Nagrodę Prezydenta Gdyni w kategorii Pracownik Socjalny roku 2023 otrzymała Anita Kasperska z Zespołu ds. wsparcia Dziecka i Rodziny:

– Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie i jednocześnie duży powód do radości. Pracując przede wszystkim kieruję się dobrem dzieci które zabezpieczam. Staram się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak potrafię i bardzo się cieszę, że zostało to dostrzeżone.

Nagrodą Prezydenta Gdyni w kategorii Pracownik Merytoryczny roku 2023 uhonorowano Małgorzatę Ustrzyńską z Zespołu Mieszkalnictwa Wspieranego:

– Ta nagroda to wyznacznik pracy nie tylko mojej ale i całego zespołu. Razem działamy na rzecz naszych mieszkańców więc korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim z którymi mam okazję współpracować. To wyróżnienie to nasz wspólny sukces.

W kategorii Pracownik Administracji nagroda Prezydenta Gdyni roku 2023 przypadła Patrycji Pranszke z Zespołu ds. Zamówień Publicznych:

– Dla działu Zamówień Publicznych chyba najlepiej, kiedy najmniej się o nim słyszy – wtedy wiadomo, że wszystko chodzi jak w zegarku. Cieszy więc docenienie pracy zakulisowej, która przekłada się potem na dobre efekty koleżanek i kolegów działających „na froncie”.

– Podczas dni takich jak dzisiaj rozpiera mnie duma z tego, że mogę zarządzać tak oddaną swej pracy kadrą – podkreśla Katarzyna Stec, Dyrektor MOPS w Gdyni. – Wiem jak bardzo angażują się na co dzień w swoje obowiązki i jak bardzo na sercu leżą im problemy osób zgłaszających się po pomoc. To wyjątkowi, wrażliwi ludzie i cieszę się mogąc podczas corocznego świętowania docenić ich za to kim są.

Na zdjęciu: od lewej Michał Guć – wiceprezydent Gdyni ds. innowacji, Anita Kasperska – Zespół ds. wsparcia dziecka i rodziny, Małgorzata Ustrzyńska – Zespół ds. Mieszkalnictwa Wspieranego, Patrycja Pranszke – Zespół ds. zamówień pulicznych, Katarzyna Stec – Dyrektor MOPS w Gdyni. Fot. Przemysław Kozłowski
Print Friendly, PDF & Email