Gdynia: Zgłoś się do konkursu „Gdynia bez barier”

Gdynia: Zgłoś się do konkursu „Gdynia bez barier”
Dawid Linkowski

Gdynia od lat realizuje politykę miasta bez barier, dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami. Jednym z działań przyświecających tej idei jest nagradzanie inicjatyw likwidujących bariery związane z niepełnosprawnością. Wszystko w ramach konkursu „Gdynia bez barier”, którego XXII edycja właśnie trwa. Projekty można zgłaszać do 11 lutego 2022 roku.

Od przeszło dwóch dekad Gdynia wyróżnia instytucje, firmy i ludzi, doceniając w ten sposób ich pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W kolejnych edycjach konkursu „Gdynia bez barier” nagradzano zarówno inwestycje niwelujące bariery architektoniczne, jak i inicjatywy społeczne, które pozwalają kształtować pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami, ale także uświadamiają, jakie ci ludzie mają potrzeby.

– Gdynia jest miastem bez barier – otwartym, pełnym zrozumienia i wrażliwości na potrzeby osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W ramach konkursu „Gdynia bez barier” od ponad 20 lat nagradzamy pomysły i działania, które sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze bardziej dostępne. Przed nami jego kolejna edycja. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Laureatami nagród i wyróżnień w konkursie mogą być autorzy pomysłów i udogodnień (już istniejących, bądź będących w fazie projektu), które pomagają przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami. Nagradzane są też inicjatywy przyczyniające się do likwidowania barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym. Wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach: architektonicznej, społecznej, komunikacyjnej oraz dla projektu spoza powyższych dziedzin.
Finał XXII edycji konkursu „Gdynia bez barier” ma się odbyć w maju 2022 roku.

Paweł Kukla
Print Friendly, PDF & Email