Gdynia: Zadbaj o zdrowie - Gdyński Dzień Profilaktyki

Gdynia: Zadbaj o zdrowie - Gdyński Dzień Profilaktyki
Fot. gdynia.pl/archiwum GCZ

Czy możliwa jest konsultacja z onkologiem, podologiem i dietetykiem oraz skorzystanie z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w jednym miejscu i czasie? Jak najbardziej, a nawet dużo więcej! Pandemia zmieniła nasze życie i w ostatnim czasie wiele osób nie mogło w tradycyjny sposób korzystać z usług medycznych. Musimy jednak pamiętać, że inne choroby wciąż istnieją i szerzenie świadomości, edukacja oraz profilaktyka to niezbędne podstawy dbałości o nasze zdrowie.

Gdyńskie Centrum Zdrowia we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, chcąc ułatwić dostęp do badań profilaktycznych i wielu specjalistów, zaprasza na wydarzenie „Zadbaj o zdrowie – Gdyński Dzień Profilaktyki”. Odbędzie się ono w sobotę, 17 lipca w godzinach od 9.00 do 14.00 w obiekcie Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

– Nasza codzienność została zdominowana przez pandemię i w dużej mierze skupiamy się na walce z jej efektami. Należy jednak pamiętać, że nasze zdrowie jest narażone na wiele szkodliwych czynników i chorób. Gdyński samorząd ma na celu skierowanie uwagi mieszkańców na bliskie nam wszystkim problemy zdrowotne oraz propagowanie działań profilaktycznych. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców w najbliższą sobotę, 17 lipca na Gdyński Dzień Profilaktyki – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W ramach wydarzenia każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Jednym z ważnych punktów tego dnia będzie możliwość zaszczepienia się bez rejestracji jednodawkową szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson lub szczepionką Comirnaty firmy Pfizer.

– Gdyński Dzień Profilaktyki to niezwykła okazja do skorzystania z szerokiej oferty badań, konsultacji i zapisów do różnych programów profilaktycznych w jednym miejscu. Wydarzenie to odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a udział w akcji jest całkowicie bezpłatny – informuje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Tego dnia w Gdynia Arenie będzie można skorzystać z:

  • konsultacji z dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej, ginekologiem (w zakresie endometriozy), kardiologiem wraz z konsultacją pocovidową, onkologiem (w zakresie badania piersi), specjalistami z poradni chorób tropikalnych;
  • zapisów na bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej, do programu promującego zdrowie „Sport, Zdrowie, Rodzina”, do programu Profilaktyka 40+ oraz do programu NieCukrzymy (na podstawie wypełnienia ankiety findrisk);
  • badania EKG i echo serca, step testu, spirometrii, badania okulistycznego, badania anty-HCV – przeciwciał przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C, badania wybranych znamion na ciele oraz pomiaru poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego;
  • zapisów na kolonoskopię, gastroskopię oraz do prowadzonych badań klinicznych;
  • kampanii „Odważni Wygrywają” i nauki samobadania jąder;
  • nauki samobadania piersi;
  • badania w mammobusie oraz osteobusie;
  • pokazów pierwszej pomocy.

Poza ofertą medyczną, będzie można również założyć Kartę Mieszkańca, wyrobić na miejscu karty EKUZ oraz potwierdzić profil zaufany i uzyskać informacje na temat konta IKP oraz o warunkach otrzymania orzeczenia o niepełnosprawności do celów pozarentowych. Dla chętnych będzie również możliwość spisania się w ramach spisu powszechnego ludności i mieszkań.

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny! Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, szczególnie dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Print Friendly, PDF & Email