Gdynia: Wesprzyj sklepy społeczne

Gdynia: Wesprzyj sklepy społeczne
Fot. pixabay.com

Trójmiejski Bank Żywności, prowadzący we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni dwa sklepy społeczne, wspiera osoby potrzebujące. Pandemia sprawiła, że zapasy znacznie się uszczupliły i zwyczajnie zaczyna ich brakować. W zapełnieniu magazynów może pomóc każdy z nas.

Gdyńskie sklepy społeczne – przy ulicy Lotników i przy ulicy Maciejewicza – to miejsca, w których osoby zmagające się z życiowymi problemami mogą zaspokoić podstawową potrzebę, jaką jest zaopatrzenie się w żywność, ale też podjąć rozmowę o tym, gdzie szukać wsparcia w trudnej sytuacji.
Ostatnie miesiące dla wielu osób są szczególnie trudne, więc do sklepów społecznych zgłasza się więcej potrzebujących niż wcześniej. To sprawia, że produktów żywnościowych, którymi można te osoby wesprzeć, zaczyna brakować. Pilnie potrzebna jest żywność długoterminowa: makarony, kasze, ryż, oleje, a także kawa i herbata.

I te właśnie produkty można przynosić do dwóch gdyńskich sklepów społecznych:
– przy ul. Lotników 86 w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 14.00-18.00 oraz we wtorki w godz. 10.00-14.00;
– ul. Maciejewicza 11: w poniedziałki i środy w godz. 12.00-16.00.
Przekazywana żywność musi być oryginalnie zapakowana: opakowania nie mogą być otwarte czy uszkodzone, muszą też być pełne – sklepy nie przyjmują napoczętych torebek cukru czy makaronu.

Więcej informacji na stronie www.bztrojmiasto.pl

Print Friendly, PDF & Email