Filmy integracyjne na kinowym ekranie

Filmy integracyjne na kinowym ekranie
Zapraszamy!

Kino Światowid zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Siedemnasta odsłona tego wydarzenia, odbędzie się w dn. 4-5 listopada. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz siedemnasty. Przez blisko 2 dekady zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji „Małe Festiwale Ty i Ja” w kilkunastu miejscowościach w kraju, w tym również w Elblągu.

Projekcje odbywać się będą także w: Częstochowie, Koninie, Krakowie, Kielcach, Lubinie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie oraz Warszawie.

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu. W tym roku z racji obostrzeń pandemicznych organizatorzy Festiwalu zmuszeni zostali do ograniczenia wielu imprez towarzyszących. Na szczęście pokazy filmowe odbywają się bez zmian.

Program projekcji w Elblągu:

4 listopada godz. 18:00 „Zestaw filmów krótkometrażowych I (94 min)

„Moje piękne miasto”reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min

„Uścisków twoich mi potrzeba”, reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min

„Niewinność”, reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min

„Żyłam z tobą”, reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min

„Co zdarzy się jutro”, reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min

5 listopada godz. 10:00 Zestaw filmów krótkometrażowych II (70 min)

„Na Górze Tyrryry”, reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min

„Zobaczyć niepodległość”, reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min

Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email