Bydgoszcz: Bezpłatne badania w kierunku depresji i chorób serca

Bydgoszcz: Bezpłatne badania w kierunku depresji i chorób serca
Fot. Adminstrator

W sobotę (26 października) w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy odbędą się refundowane przez NFZ badania i konsultacje z zakresu psychiatrii, psychologii i kardiologii. Oferta skierowana jest do osób z podejrzeniem depresji i chorób serca. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 52 372 13 40.

Ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca jest aż dwukrotnie większe u osób z depresją niż u pacjentów bez skłonności depresyjnych. Prawidłowe rozpoznanie i leczenie depresji może mieć pozytywny wpływ na rokowania u osób ze schorzeniami kardiologicznymi.

Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego oraz Centrum Medycznego Intercor, organizatorzy bezpłatnych konsultacji, chcą zwrócić uwagę na mechanizmy współwystępowania depresji i chorób serca i ułatwić pacjentom kontakt ze specjalistami. W sobotę (26 października) w siedzibie WPZP w Bydgoszczy odbędą się konsultacje z psychologiem, psychiatrą, specjalistą psychoterapii uzależnień i współuzależnień, kardiologiem i lekarzem medycyny rodzinnej. Na wizytę obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 52 372 13 40.

Konsultowani pacjenci będą mogli także wykonać badanie poziomu glukozy we krwi oraz profilu lipidowego w punkcie pobrań laboratorium Vitalabo.

W ramach wydarzenia czynne będzie stanowisko przedstawicieli kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ. Pracownicy odpowiedzą na nurtujące pytania, wytłumaczą, jak działają internetowe konto pacjenta i e-recepta, a także pomogą wyrobić kartę EKUZ i potwierdzić profil zaufany.

Więcej informacji na stronie WPZP.

Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy jest jednostką, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Print Friendly, PDF & Email