Barierołamacz w Nadarzynie

Barierołamacz w Nadarzynie
Fot. Adminstrator

Jak to jest gdy nogi zastępuje wózek, a oczy biała laska? O tym przekonali się 20 września uczestnicy spotkania z Arturem Świerczem zwanym Barierołamaczem.

Akcja miała uświadomić młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie i pracownikom tutejszego Urzędu Gminy jak wygląda życie z perspektywy osób z niepełnosprawnością ruchu oraz wzroku.

Jak podkreślał organizator, na bariery architektoniczne napotykają także osoby starsze, rodzice z dziećmi w wózkach, rowerzyści czy rolkarze. Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się jak ciężko pokonuje się krawężniki przy przechodzeniu/przejeżdżaniu przez przejście dla pieszych. Jakim utrudnieniem w poruszaniu się są różne nawierzchnie jak kostka czy żwir.

Celem Barierołamacza było uwrażliwienie i oswojenie
młodzieży z osobami z niepełnosprawnościami oraz uświadomienie samorządowcom co może stać się przeszkodą dla tych osób, jakie są ich potrzeby i jak można zmniejszyć ilość barier, na które napotykają.

Artur Świercz w ramach współpracy z samorządem zwraca uwagę na bariery w przestrzeni publicznej i wskazuje na konieczność ich likwidacji. Przy okazji realizuje swoją misję, którą jest łamanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Uświadamia, że wózek czy laska nie mogą być przyczyną wykluczenia z życia społecznego.

#Barierołamacz w akcji :) Na jakie przeszkody natrafiają osoby poruszające się na wózkach i niewidomi? – o tym przekonali się uczestnicy wydarzenia.

Gepostet von Gmina Nadarzyn am Freitag, 20. September 2019

Źródło, Fot: UG Nadarzyn

Print Friendly, PDF & Email