"Atak" z medalami w Bydgoszczy

W miniony weekend (14-16 maja), na obiektach sportowych bydgoskiego „Zawiszy” odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Wśród startujących byli również zawodnicy IKS Atak Elbląg, którzy zdobyli 3 medale.

Bydgoskie zawody, dla najlepszych zawodników w kraju był to sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które także odbędą się w Bydgoszczy.

Elbląski klub w zawodach reprezentowało czterech zawodników, którzy zdobyli trzy medale. Na środkowym pudle stanął Rafał Rocki, który zdobył srebrny medal w rzuci kulą. Zawodnik zajął również trzecie miejsce na podium w rzucie dyskiem. Brązowy medal zdobył również Jarosław Wernik w biegu na 100 metrów.

Zawodnicy Kamil Grzanka w rzucie kulą zajął 12 miejsce i 8 – w rzucie dyskiem a Marcin Górski w pchnięciu kulą był 8 a dyskiem – 9.

Trenerem sekcje LA w IKS Atak jest Krzysztof Wojtaszek.