Zdrowie: Zadbaj o siebie jesienią

Zdrowie: Zadbaj o siebie jesienią
Fot. Adminstrator

Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych, warsztatów poświęconych zdrowiu i darmowych porad prawnych w trakcie Gdyńskich Targów Zdrowia „Opieka w zdrowiu i chorobie”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 października w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym. Wstęp wolny.

– Gdyńskie Targi Zdrowia to doskonała okazja, aby pozyskać wiedzę dotyczącą oferty medycznej, z jakiej mogą skorzystać mieszkańcy miasta oraz tego, jak dotrzeć do właściwej organizacji wspierającej leczenie i opiekę w chorobie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Badania profilaktyczne, warsztaty, wykłady, punkty konsultacyjne oraz wystawiennicze — to wszystko jednego dnia i w jednym miejscu, w godz. 10:00–15:00. W najbliższą sobotę w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym Gdynianie będą mieli możliwość porozmawiać o zdrowiu i wykonać szereg badań profilaktycznych, w tym m.in. badania w kierunku osteoporozy, badania słuchu, a także konsultacje okulistyczne, podologiczne oraz kardiologiczne. To wszystko w godz. 10.00–15.00.

Wielu praktycznych porad dotyczących świadczeń ZUS, ulg podatkowych, wniosków o świadczenia do PEFRON oraz kart parkingowych udzielą prelegenci w trakcie modułu z wykładami. Jednak targi to także warsztaty ze specjalistami. – Wykwalifikowany personel, który poprowadzi sesję warsztatową, zaprezentuje najlepsze sposoby na to, jak profesjonalnie sprawować opiekę domową nad osobą chorą. Pojawią się także praktyczne porady jak bezpiecznie dźwigać chorego oraz prezentacje sprzętu, który ułatwia opiekę – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Ponadto na stanowiskach wystawienniczych będzie można poznać ofertę wielu organizacji, które prężnie działają na rzecz zdrowia w Gdyni.

Harmonogram wydarzenia

godz. 10.00: Uroczyste otwarcie

godz. 10.15: Marek Łucyk, Gdyńskie Centrum Sportu – „Gdynia to sport".

godz. 10.30: Karolina Kleist–Lamk, Klinika Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – „Aktywność jako warunek zdrowia seniora".

godz. 10.50: Grzegorz Arabczyk, Ognisko CENTRUM ZMCh „Polska YMCA” w Gdyni – „Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku”

godz. 11.00: Justyna Januka, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca – „Wolontariat w Gdyńskim hospicjum"

godz. 11.20: przerwa

godz. 11.30: lek. med. Joanna Przekwas, Centrum Medyczne SENIOR i lek. med. Dorota Ussorowska, Centrum Medyczne SENIOR – „Ocena geriatryczna i ocena psychogeriatryczna, czyli kiedy należy się udać do geriatry i psychogeriatry?”

godz. 11.45: Izabela Olejniczak–Pachulska, Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzenia Komunikacji „Między Słowami” i Katarzyna Urbańska, Fundacja Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między Słowami” — „Pomoc osobom z zaburzeniami mowy”

godz. 12.00: Anna Sobolewska, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Gdyni i Alicja Wawer, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Gdyni – „Świadczenia z tytułu niezdolności do pracy”

godz. 12.20: Piotr Harhaj, Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych MOPS Gdynia – „Możliwości wspierania osób z niepełnosprawnościami ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych"

godz. 12.35: Agnieszka Lis – Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdyni – „Ulga rehabilitacyjna"

godz. 12.50: Michał Urban, radca prawny – „Jak nie dać się oszukać i inne ważne sprawy prawne"

godz. 13.05: przerwa

godz. 13.15: Marek Szymański – Centrum Wsparcia Seniorów MOPS Gdynia – „Formy opieki nad seniorami w Gdyni"

godz. 13.30 Jacek Adamonis, Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni – „Pomóż ratownikowi medycznemu udzielać pomocy i miej KARTĘ ŻYCIA"

godz. 13.45: Maciej Biela, Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni – „Poszukiwawcze Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni

godz. 14.00: Maciej Biela, Pogotowie Medyczne AMBIELANS – „Transport medyczny, sanitarny pacjentów"

godz. 14.20: Adam Wnorowski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Transport bez barier” – „Transport i swoboda przemieszczania w życiu osób niepełnosprawnych"

godz. 14.30: Rafał Smirnow, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni – „Obsługa osób niepełnosprawnych w gdyńskiej komunikacji miejskiej"

godz. 14.45: Katarzyna Szarowska – Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni GCZ, Patrycja Zachara – Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni CZ – „Karta parkingowa jako przywilej osoby z niepełnosprawnością"

  Jan Ziarnicki / gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18961 

Print Friendly, PDF & Email