Wielka Brytania rozpocznie testowanie dostaw do szpitali przez drony

Wielka Brytania rozpocznie testowanie dostaw do szpitali przez drony
Fot. Pixabay

Wielka Brytania rozpocznie w przyszłym tygodniu testowanie dostaw lekarstw do szpitali przez drony – zapowiedział w piątek minister transportu Grant Shapps.

Shapps podczas codziennej rządowej konferencji prasowej poświęconej walce z koronawirusem poinformował, że podjął decyzję o przyspieszeniu prób z dostawą lekarstw i innego sprzętu przez drony; początkowo obejmą szpital św. Marii na leżącej u południowych wybrzeży Anglii wyspie Wight.

Wcześniej w tym roku rząd przekazał 28 mln funtów lokalnym władzom w Southampton i Portsmouth – dwóm głównym miastom na stałym lądzie naprzeciw Wight – na badania nad stworzeniem stref transportowych w przyszłości, z czego 8 mln miało być wykorzystane na testowanie dronów do transportu towarów.

– Oczywiście, teraz mamy pilną potrzebę, więc wykorzystujemy ten program testowy jako część naszej reakcji na Covid-19. W rezultacie zdecydowałem o przyspieszeniu testów, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu, aby przewieźć materiały medyczne i sprzęt do szpitala św. Marii, w pobliżu Newport na wyspie Wight – powiedział Shapps.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa – za Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Hiszpanią i Francją, a także piąte pod względem liczby wykrytych zakażeń – za Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią, Włochami i Niemcami. Jak poinformowało w piątek po południu ministerstwo zdrowia, dotychczas zmarło w tym kraju 19506 osób, przy czym ten bilans uwzględnia tylko zgony w szpitalach.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email