Rozmowy przy szydełkowaniu

Rozmowy przy szydełkowaniu

Seniorów, którzy szukają ciekawych form spędzania czasu i pragną zawrzeć nowe znajomości, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na cykl spotkań pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu”. Pierwsze zajęcia już 4 lutego o godz. 10:00.

– Warsztaty pod nazwą „Rozmowy przy szydełkowaniu” będą odbywać się w ramach Klubu Aktywnego Seniora – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Skierowane są do osób po 50. roku życia, chcących nauczyć się szydełkować i spędzić czas w miłej atmosferze.

Szydełko przeżywa obecnie renesans. Można nim wykonywać firanki, serwety, biżuterię, odzież i wiele innych modnych elementów. Bardzo delikatne prace często umieszcza się w ramkach, za szybką. Takie obrazki „szydełkiem malowane” są piękną ozdobą ściany. Mogą stanowić również niepowtarzalny prezent.

– Szydełkowanie pozwala na zrelaksowanie i oddalenie od kłopotów dnia codziennego – zachęca Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w CSE „Światowid” w Elblągu.  – Uruchamia wyobraźnię, rozwija kreatywność i umożliwia tworzenie niepowtarzalnych prac.
W programie pierwszego spotkania: omówienie narzędzi pracy i materiałów oraz nauka czytania schematów.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub pocztą elektroniczną: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl. Każdy uczestnik spotkań zobowiązany jest przynieść ze sobą szydełko (numer 2 lub 3) oraz kordonek (10 dkg, najlepiej w jasnym kolorze).

– Jednocześnie zapraszamy do „Światowida” wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, żeby spróbowali sił w roli instruktorów w ramach Klubu Aktywnego Seniora – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów, prosimy o kontakt pod numerem tel. 55 611 20 59.