Przed nami 27. Finał WOŚP

Przed nami 27. Finał WOŚP

Już 13 stycznia w całym kraju odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach Polski i świata znów będzie można spotkać wolontariuszy. W tym roku WOŚP gra i zbiera pieniądze, by móc zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej (zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej). W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia – czytamy na stronie Fundacji.

Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak, chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Przygotowania do 27. Finału WOŚP w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wystartowały 16 października 2018 roku. Wtedy rozpoczęła się rejestracja sztabów Orkiestry oraz budowa logistyki mającej obsłużyć największą zbiórkę publiczną w Polsce. 2 stycznia ruszyła budowa finałowego miasteczka, które stanie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jak co roku, także i tym razem, poza zbiórkami prowadzonymi przez wolontariuszy, za pośrednictwem serwisu allegro.pl będzie możliwość licytacji ciekawych gadżetów przekazanych na rzecz WOŚP przez sportowców, dziennikarzy, piosenkarzy czy aktorów.

Wpłat dokonywać można już dziś. Fundacja w ramach 27. Finału zebrała już niemal 2,5 miliona złotych.

Źródło: wosp.org.pl

Oprac. MM