Olsztyn: Zbierają na następne szafy

Olsztyn: Zbierają na następne szafy
Fot. UM Olsztyn

„Wymiana ciepła” w Olsztynie ma szansę zaistnieć w szerszej skali. Trwa zbiórka pieniędzy na zbudowanie i ustawienie kolejnych szaf.

Trwa kolejna zima, w trakcie której przed olsztyńskim ratuszem stoi wyjątkowa szafa. To element akcji „Wymiana ciepła”, dzięki niej mieszkańcy stolicy regionu mogą wesprzeć potrzebujących ciepłymi ubraniami. Pierwszy raz w stolicy regionu zaistniał dwa lata temu przed Teatrem Jaracza. W poprzednim i w tym roku szafa stoi na pl. Jana Pawła II.

– W zeszłym roku fundusze na to przedsięwzięcie zdobyliśmy we własnym gronie, organizując zbiórkę wśród harcerzy – informuje Miłosz Pawlak, instruktor ZHP z Hufca Kalisz, na co dzień student weterynarii w stolicy Warmii i Mazur. – Teraz nie dość, że chcielibyśmy postawić więcej szaf, to i chcemy zaangażować w to cały Olsztyn. W związku z tym organizujemy internetową zrzutkę, dzięki której chcielibyśmy postawić przynajmniej dwie szafy. Jedną na Dworcu Głównym, mamy już na to zgodę, a drugą zobaczymy gdzie potrzeba poniesie.

Koszt jednej szafy szacowany jest na 300 złotych. Składa się na to kupno przynajmniej dwóch płyt OSB, impregnatu do drewna oraz wieszaków i plastikowych pudeł na ubrania. Akcję finansowo można wesprzeć poprzez wpłaty na jednym z portali crowdfundingowych.

W akcje zaangażowani są m.in. harcerze z Hufca Warmińskiego.

[zrzutka na szafę] [informacje o akcji]

Print Friendly, PDF & Email