Gdańsk: Nieodpłatna pomoc prawna dla drobnych przedsiębiorców

Gdańsk: Nieodpłatna pomoc prawna dla drobnych przedsiębiorców
Fot. pixabay.com

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku, mogą teraz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w Gdańsku.

W życie weszła nowelizacja przepisów ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, która poszerzyła krąg odbiorców usługi i zakres poradnictwa. Odtąd także drobny przedsiębiorca może zasięgnąć bezpłatnej konsultacji, związanej z prowadzoną przez niego jednoosobową działalnością gospodarczą. To ważne szczególnie w czasie epidemii, kiedy wiele firm boryka się z trudnościami. Prawnik pomoże podjąć właściwe decyzje – być może uda się dzięki temu oddalić niebezpieczeństwo zawieszenia lub zakończenia działalności gospodarczej.

By uzyskać to wsparcie, przedsiębiorca musi złożyć oświadczenie o braku środków na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

UWAGA! W stanie epidemii złożenie tych oświadczeń nie jest wymagane! Porady udzielane są telefonicznie lub poprzez email.

Kontakt i zapisy na porady prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, tel.: 58 342 31 88, (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00) lub email: pomocprawna@mopr.gda.pl.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email