Gala Filantropa Roku z udziałem Ryszarda Rynkowskiego oraz elbląskich i gdańskich muzyków. Zgłoś swojego kandydata

Gala Filantropa Roku z udziałem Ryszarda Rynkowskiego oraz elbląskich i gdańskich  muzyków. Zgłoś swojego kandydata

Rozstrzygnięciu dorocznego Konkursu o tytuł Filantropa Roku i wręczenie statuetki Ferdynanda, koncert Ryszarda Rynkowskiego z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza – to wszystko odbędzie się 30 maja 2011 r.  w Teatrze im. A. Sewruka, podczas uroczystej konkursowej Gali Filantropa Roku 2010. Tymczasem, w Fundacji Elbląg, do 15 kwietnia br. można jeszcze składać zgłoszenia kandydatów do zaszczytnego tytułu.


Tytuł „Filantropa Roku”
może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w ubiegłym roku w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej z terenu Elbląga i powiatu. Ważne jest wsparcie zarówno finansowe, jak i darowizny rzeczowe, czy usługi.
Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła wybierze nominowanych, których lista zostanie opublikowana jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu. Laureat otrzyma tytuł Filantropa Roku 2010 oraz statuetkę Ferdynanda, nawiązującą do Ferdynanda Schichau’a – elbląskiego przedsiębiorcy i filantropa z XIX wieku.

Ryszard Rynkowski od początku, tj. od jedenastu lat, wspiera Fundację Elbląg swoimi działaniami i obecnością przy okazji ważnych wydarzeń  – jego przyjazd jest zawsze wielką  atrakcją dla licznych fanów artysty. Tradycja organizowania Gali wiąże się również z jego osobą. Tym razem piosenek Ryszarda Rynkowskiego będzie można posłuchać w nietypowej, symfonicznej aranżacji.

Tegoroczna Gala będzie również okazją do rozstrzygnięcia dorocznego Konkursu na Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych im. dr Aleksandry Gabrysiak. I w tym wypadku nabór zgłoszeń trwa się do 15 kwietnia 2011.
Wszelkich informacji zasięgnąć można w biurze Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu (www.cop.elblag.pl).

Zgłoszenia kandydatów do tytułu Filantropa Roku 2010 wciąż jeszcze można dostarczać do biura Fundacji przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Termin upływa 15 kwietnia.  
Regulamin konkursu oraz formularz wniosku są dostępne na stronie www.fundacja.elblag.pl.
Organizatorzy: Fundacja Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu, Elbląska Orkiestra Kameralna, Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, Elbląska Izba Przemysłowo-Handlowa, Kiwanis International – Klub Elbląg, Lions Club Truso, Lions Club Elbląg, Cech Rzemiosł Różnych.

Gala odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Grzegorza Nowaczyka.
  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 6705

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.