W Elblągu pobito rekord – zebrano 9,5 tony żywności

W Elblągu pobito rekord – zebrano 9,5 tony żywności
Fot. Adminstrator

9,5 tony żywności zebrane zostało w sklepach Elbląga. Jest to najlepszy wynik Świątecznej Zbiórki Żywności uzyskany w Elblągu. Nie znamy jeszcze wyników z pozostałych miejscowości, w których także organizował zbiórkę elbląski Bank Żywności.

– Dwa dni ciężkiej pracy przyniosły wspaniały rezultat: nazbieraliśmy prawie 9,5 tony produktów spożywczych! Najwięcej, jak zwykle, mąki – ponad 2,5 tony, ponadto górę makaronu, cukier, ryż, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywne i owocowe, czekolady, różne słodycze, dżemy, sosy i przyprawy – mówi Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywnosci w Elblągu. – Można zrobić urozmaicone, pokaźne paczki, które będą mogły ucieszyć wiele ubogich osób. Od dzisiaj już stopniowo odbierają swój przydział poszczególne organizacje.

Prym wiódł w tym roku E.Leclerc, w którym dzielni wolontariusze na czele z wieloletnim koordynatorem zbiórki w tym markecie – panem Stanisławem Siemieńczukiem nazbierali 523 kg produktów! Pomogli w tym kupcy z galerii, którzy od siebie włożyli do wózków pokaźne paczki , m.in. pracownik firmy Pine Tree Lakes Poland przyniósł wolontariuszom cały karton zakupionej w sklepie żywności.

W zbiórce udział wzięli wolontariusze z następujących organizacji, placówek i szkół: Caritas, KARAN, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, stowarzyszeń: RAZEM, Nowa Nadzieja, Przyjazny Krąg, Dobre Miejsce, Nasza Zawada, Żuławy; ze szkół: SP 4, 8, 9, 11, 16, 18, 19. SSP 3; I, III i IV LO, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i 2; ZSZ nr 1, ZSG, ZSIŚiU, Bursy nr 3 i 4, Środowiskowego Hufca Pracy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

W transporcie zebranych produktów ze sklepów pomagało Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– W imieniu organizacji przygotowujących paczki świąteczne i własnym gorąco dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, a przede wszystkim darczyńcom – dzięki ich dobrym sercom nasza praca nie poszła na marne i przyniesie radość w wielu domach – zaznacza Teresa Bocheńska.

Bank Żywności w Elblągu
Fot. arch. Banku Żywności
Print Friendly, PDF & Email