Wybierz się na Rowerowe Wagary

Wybierz się na Rowerowe Wagary
Mat. MOSiR

Początek wiosny nieodmiennie kojarzył się w czasach szkolnych z wagarami na świeżym powietrzu. Nawiązując do tej tradycji w pierwszy wiosenny weekend MOSiR zaprasza rowerzystów w każdym wieku na przejażdżkę elbląskimi ścieżkami rowerowymi i ognisko w Bażantarni.

Oznaki wiosny są w powietrzu już widoczne, dzień zaraz ulegnie „wydłużeniu” i sezon rowerowy – kto jeszcze tego nie zrobił – należy jak najszybciej zainicjować. Temu właśnie służy propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o wdzięcznej nazwie Rowerowe Wagary. Sprawdzimy wówczas, jak się jeździ po zimowej przerwie.

Rowerowa wycieczka rozpocznie się od okrążenia po Torze Kalbar i na łagodnym dystansie o długości 15 km – zobacz MAPĘ – następnie przejażdżka drogami rowerowymi Elbląga w kierunku Modrzewiny i z powrotem. Koniec wycieczki będzie na polanie z wiatami w Bażantarni, gdzie na wszystkich uczestników będzie czekało ognisko z kiełbaskami. Tu będzie czas na omówienie planów rowerowych na nadchodzący sezon, a pomysłów jest sporo.

Start w niedzielę, 26 marca, o godz. 11.00 z Toru Kalbar przy ulicy Agrykola.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email