Rzeszów: Autobus ciepła wydał ponad 10 tysięcy ciepłych posiłków

Rzeszów: Autobus ciepła wydał ponad 10 tysięcy ciepłych posiłków
Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

10188 porcji ciepłych posiłków dowiózł potrzebującym „Autobus ciepła” w minionym sezonie zimowym. Organizatorom akcji udało się nakarmić ponad 5 tysięcy osób.

Kolejna edycja akcji wystartowała w połowie listopada i zakończyła się w środę. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jego celem jest regularne dostarczanie ciepłych posiłków w ustalone miejsca, we wskazanym czasie. W dobiegającym końca sezonie zimowym „Autobus ciepła” zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu i przy Parku Papieskim. Szacuje się, że ciepłe posiłki spożyły tutaj 5083 osoby.

– Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie, ciepły posiłek to podstawa. Bardzo się cieszę, że „Autobus ciepła” po raz kolejny spotkał się z tak dobrym przyjęciem. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków osoby potrzebujące mogą korzystać przez cały rok w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21. Działa tu także schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownia. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

UM Rzeszów
Print Friendly, PDF & Email