Włochy: Rozpoczęły się podwójne szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie

Włochy: Rozpoczęły się podwójne szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie
Fot. Thirdman / Pexels

We Włoszech rozpoczęło się jednoczesne podawanie szczepionek przeciwko COVID-19 i grypie. W mieście Rieti w regionie Lacjum preparaty otrzymało pierwszych 50 osób w wieku powyżej 80 lat.

Wkrótce podwójne szczepienia będą wykonywane w całym tym stołecznym regionie – podały lokalne media. W pierwszej kolejności zostaną nimi objęte osoby najsłabsze, a więc ludzie starsi i chorzy.

Jedna wizyta w punkcie medycznym. Dwa szczepienia – na takie rozwiązanie zgodziły się Rada i Instytut Służby Zdrowia przy ministerstwie oraz krajowa Agencja Leków.

– Należało to zrobić, to ważna inicjatywa, którą przyjęliśmy z zadowoleniem – te słowa osób podwójnie zaszczepionych przytoczył dziennik „La Stampa”.

Władze medyczne kładą nacisk na zapobieganie grypie także w tym roku pandemii koronawirusa, szczególnie w przypadku osób powyżej 65 lat.

Również w Rieti podana została pod koniec września jedna z pierwszych w Lacjum tzw. przypominających dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Otrzymała ją stuletnia pensjonariuszka domu opieki. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email