"Wandea. Zwycięstwo albo śmierć"

"Wandea. Zwycięstwo albo śmierć"
Fot. nadesłane

Francuski hit kinowy! Nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej.

Seans specjalny filmu „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” 18 marca o godzinie 18:00 w Kinie Światowid.

Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja. Trzy wielkie hasła rewolucji: wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi „dość”. Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa… Wizerunek ten do dziś stanowi symbol i słusznie otaczany jest szacunkiem przez francuskie środowiska katolickie i tradycyjne.

  • Reżyser: Paul Mignot, Vincent Mottez
  • Produkcja: Francja 2022
  • Obsada: Hugo Becker, Rod Paradot, Gilles Cohen, Gregory Fitoussi, Francis Renaud, Constance Gay, Dorcas Coppin, Anne Serra, Tadrina Hocking, Damien Jouillerot, Olivier Barthelemy
  • Czas: 101 min
Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email