Szczecin: Ruszył pierwszy całodobowy punkt testowania w kierunku koronawirusa

Szczecin: Ruszył pierwszy całodobowy punkt testowania w kierunku koronawirusa
Fot. Pixabay

W Szczecinie ruszył pierwszy punkt całodobowego testowania w kierunku koronawirusa. To pierwsze takie miejsce w woj. zachodniopomorskim.

Całodobowy punkt znajduje się przy Instytucie Badań Genetycznych na Pomorzanach, ul. Połabska 4. Będą w nim wykonywane zarówno testy PCR jak i antygenowe.

– Poza dostępnymi dotychczas testami PCR, które wymagają zlecenia od lekarza lub samodzielnej rejestracji na formularzu internetowym, będą tu również dostępne szybkie testy antygenowe, które nie wymagają ani zlecenia od lekarza, ani rejestracji – poinformowała rzeczniczka prasowa Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie Małgorzata Koszur.

Jak podkreśliła „pozytywny wynik testu PCR lub antygenowego jest odnotowywany w systemie informatycznym i oznacza dla pacjenta izolację”.

Instytut Badań Genetycznych na Pomorzanach jest jednym z jedenastu miejsc bezpłatnych testów na COVID-19 w Szczecinie. Będzie czynny siedem dni w tygodniu.

Wykaz wszystkich punktów i harmonogram bezpłatnego testowania jest na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Oddziału Funduszu oraz na portalu pacjent.gov.pl. (PAP)

Małgorzata Miszczuk
Print Friendly, PDF & Email